luka vision

Poseł PSL Zbigniew Ziejewski otworzył biuro poselskie w Elblągu: „Jesteśmy po to, by pomagać mieszkańcom regionu rozwiązywać ich problemy”

Styczeń 27, 2020 14:35 53

W styczniu, w Elblągu, Poseł Zbigniew Ziejewski zainaugurował otwarcie swojego biura Poselskiego. Plany pomocy mieszkańcom w bieżących sprawach są ambitne, a zespół osób jaki będzie działał wspólnie z Posłem nastawiony jest na ciężką pracę na rzecz mieszkańców regionu.

Jesteśmy po to, by pomagać mieszkańcom regionu

Poseł PSL Zbigniew Ziejewski, swoją ciężką pracą w kampanii wyborczej, ponownie wywalczył mandat w okręgu 34 dla PSL. W minionych wyborach otrzymał aż 9028 głosów. Jego kolejne działania już po objęciu mandatu Posła, pokazują, że jego aktywna praca na rzecz mieszkańców regionu się nie kończy. Od pierwszych dni Posłowania , jest niezwykle aktywny nie tylko w Warszawie, ale przede wszystkim w swoim okręgu wyborczym gdzie uczestniczy w wielu wydarzeniach, wspiera różne akcje charytatywne.

baner 2

Na początku stycznia w Elblągu zainaugurował działalność swojego biura Poselskiego.

Otwieramy w Elblągu nowe biuro poselskie z doskonałą kadrą. Jesteśmy po to, by pomagać mieszkańcom regionu. Tu będziemy rozwiązywać problemy mieszkańców, a jeśli się nie da, będziemy je przenosić na szczebel wyżej. Polskie Stronnictwo Ludowe jest coraz lepiej przyjmowane w terenie, a nasz program cieszy się coraz większym poparciem. Chcemy służyć mieszkańcom i mam nadzieję, że cztery lata mojej obecności tutaj będą świadczyć o tym, że były to dobrze przekazane głosy na PSL- mówił zgromadzonym Poseł PSL Zbigniew Ziejewski

Biuro będzie czynne od poniedziałku do piątku. Nie zawsze będę mógł być obecny, z racji swojej obecności w Warszawie jako Poseł, ale z całą pewnością znajdą Państwo tu mój zespół, który będzie starał się na bieżąco pomagać mieszkańcom Elbląga i pobliskiego regionu w bieżących sprawach. Będzie obecna Pani dyrektor biura, także inne osoby, o różnych przekrojach, różnych zawodach tak by jak najlepiej doradzić w różnych sprawach życiowych- powiedział Poseł Zbigniew Ziejewski.

Wybitni goście na otwarcie biura Poselskiego. Poruszono ważne sprawy krajowe, które PSL chce naprawiać

Podczas otwarcia Biura Poselskiego Zbigniewa Ziejewskiego obecne były znane twarze PSL. Na inaugurację przyjechał Władysław Kosiniak-Kamysz (Prezes PSL, kandydata na Prezydenta Polski), marszałek woj. warmińsko- mazurskiego Gustaw Marek Brzezin czy Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i wiceprezydent Edward Pietrulewicz.

PSL nie jest już partią tylko i wyłącznie wsi. W ostatnich wyborach parlamentarnych otrzymaliśmy tyle samo głosów na wsi, jak i w miastach. Pierwszy raz od 1947 roku z wyboru warszawiaków mamy mandat poselski w stolicy. W miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców otrzymaliśmy 6 procent poparcia. W okręgu elbląskim PSL zdobył mandat po dłuższej przerwie, mamy tu swojego marszałka oraz swoich burmistrzów, wójtów i starostów, a Elbląg jest największym miastem w Polsce, w którym rządzi przedstawiciel PSL. Chcę się wzorować na samorządowcach, którzy budują dobre wspólnoty lokalne, tak jak w Elblągu. Dlatego tak często jestem tutaj. Będę zabiegał o to, by przekazywać kompetencje do samorządów. Jestem chyba jedynym kandydatem na Prezydenta Polski, który to gwarantuje. W ostatnim czasie zabrano część kompetencji samorządom, a na te, które pozostały, nie daje się pieniędzy. Trzeba z tym skończyć. Więcej władzy w ręce ludzi, większa kontrola społeczna – stwierdził podczas spotkania w Elblągu Prezes PSL Władysław Kosiniak- Kamysz, kandydat na Prezydenta Polski.

Poseł PSL Zbigniew Ziejewski powiedział też trochę o tym o jakie sprawy PSL chce zabiegać w Sejmie. Poruszył ważny temat ustaw obywatelskich, którzy zgłaszają projekty obywatelskie po zebraniu 100 tys. podpisów.

Chcę powiedzieć jedną rzecz, to co powiedział wcześniej Prezes PSL, kandydat na Prezydenta Polski. My chcemy wsłuchiwać się w wolę i głos Narodu. Na początku stycznia były w Sejmie procedowane dwie ustawy, ustawy społeczne, gdzie obywatele zebrali pod projektami ponad 100 tysięcy podpisów. Była procedowana m.in. ustawa strażacka. gdzie chcemy pomóc strażakom, którzy pracowali minimum 10 lat. Chodzi nam o to by otrzymali oni 20 złotych dodatkowo do emerytury za każdy rok pracy, służby w straży. Niestety muszę powiedzieć, że ta ustawa przez wiele lat była w tzw. zamrażarce sejmowej. My chcemy się zająć takimi ustawami, które nie były podnoszone przez jakiś czas w debacie a Polacy jej oczekiwali. Ochotnicze Straże Pożarne są bardzo potrzebne, jak podają statystyki, w Polsce co 3 minuty dochodzi do jakiegoś pożaru. Musimy wspierać te środowiska, które nie tylko pracują społecznie ale też ratują nasze życie- podsumował Poseł Zbigniew Ziejewski.

Biuro Posła PSL Zbigniewa Ziejewskiego

ul. Nowowiejska 3A (lokal nr 8)

82-300 Elbląg

Poniedziałek- Piątek 9:00-17:00

logo-czarne