Porażka w Krakowie i brak baraży do 1 ligi

Lipiec 27, 2020 12:45 49

W sobotę spotkaniem w Krakowie z miejscową Garbarnią zakończyła Olimpia. Niestety zarówno to spotkanie jak i cały sezon elbląski zespół nie może zaliczyć jako udany chociaż nie pozbawiany emocji.

Jeśli chodzi o sobotnie spotkanie z Garbarnią, którego stawką były baraże do 1 ligi spotkanie zaczęło się w możliwie najlepszy sposób. Już w 2 minucie żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Oskara Kordykiewicza. W kolejnych minutach niestety to gospodarze mieli przewagę. Udokumentowali ją w 21 minucie kiedy to „11” na bramkę zamienił Jakub Kowalski. Niestety przed przerwą gospodarze pokonali naszego bramkarza po raz drugi. W doliczonym czasie bramkę dla Garbarni zdobył Bartłomiej Mruk. Druga połowa również nie okładała się po myśli naszego zespołu, w 56 minucie bramkę na 3:1 zdobył Donatas Nakrousius. Olimpia nie poddała się jednak i w 64 minucie bramkę kontaktował zdobył z 11 metra Kamil Wegner. Niestety to było ostatnie trafienie w tym spotkaniu, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Po tym spotkaniu nasz zespół wylądował na 8 miejscu w tabeli tuż za sobotnim rywalem Garbarnią Kraków. Awans do 1 ligi wywalczyły drużyny Górnika Łęczna oraz Widzewa Łódź. O 3 miejsce w 1 lidze powalczą GKS Katowice, Stal Rzeszów, Bytovia Bytów i Resovia Rzeszów. Do III ligi spadną Stal Stalowa Wola, Gryf Wejherowo, Legionovia Legionowo i Elana Toruń. Do II ligi awansowały Sokół Ostróda, KKS 1925 Kalisz, Śląsk II Wrocław, Motor Lublin, Hutnik Kraków.

Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg 3:2 (2:1)

0:1 – Kordykiewicz (1′), 1:1 – Kowalski (21′ k.), 2:1 – Mruk (45+1′), 3:1 – Nakrosius (56′), 3:2 – Wenger (64′ k.)