Porażka Startu w pierwszym meczu sezonu

Styczeń 10, 2018 17:44 04

Za nami pierwsze spotkanie elbląskich szczypiornistek w 2018 roku. We wczorajszym spotkaniu nasze zawodniczki miały bardzo trudne zadanie. Do Elbląga przyjechały aktualne Mistrzynie Polski, GTPR Gdynia.

Przed spotkaniem ciężko było ocenić, która drużyna jest w tym spotkaniu faworytem. Pewne było tylko to, że obie drużyny mają ochotę na komplet punktów. Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla naszej drużyny, która wyszła na prowadzenie. Po kilku minutach gra się jednak wyrównała. Niestety końcówka spotkania należała do przyjezdnych, które wyszły na 3 bramkowe prowadzenie 15:12. Niestety druga połowa nie zmieniła mocno obrazu meczu. To nasze zawodniczki musiały gonić. Nasz zespół grał ambitnie i kilka minut przed końcem spotkania wyszedł nawet na prowadzenie, ale końcówka znów należała do gdynianek. GTPR ostatecznie pokonał nasz zespół 31:28. Po tym spotkaniu nasz zespół zajmuje 4 miejsce w tabeli, tracąc do liderek 7 punktów. Kolejna szansa na punkty już 13 stycznia, kiedy to nasz zespół uda się do Chorzowa na spotkanie z miejscowym Ruchem.

Kram Start Elbląg – GTPR Gdynia 28:31 (12:15)