arket

Ponad połowa pracowników nie korzysta ze sztandarowego programu PiS – Pracowniczych Planów Kapitałowych

Listopad 28, 2019 10:09 29

Premier Mateusz Morawiecki mocno zaangażował się w stworzenie programu dodatkowych oszczędności emerytalnych dla przyszłych polskich emerytów. Problem w tym, że póki co większość z Polaków nie za bardzo umiłowała sztandarowy program PiS. Czy to się zmieni?

Ponad połowa pracowników uprawnionych do PPK nie skorzystała z programu

Na rynek trafiły pierwsze dane jakim zainteresowaniem cieszą się Pracownicze Plany Kapitałowe wśród pracowników firm, które już biorą udział w programie. Dane pochodzą od firm, które zarządzają PPK w wybranych firmach.

Wstępnie program cieszy się zainteresowaniem 30-40 % pracowników mogących z niego skorzystać. Dla przykładu Allianz TFI ma odsetek pracowników w PPK na poziomie ok. 40 % w ramach podpisanych umów z firmami zatrudniających łącznie ok. 100 tys. pracowników.

Grafika w tle FB Parasol 2.0 (1)

Skarbiec TFI udział pracowników w PPK posiada zaledwie na poziomie ok. 30 %. Investor TFI w ramach podpisanych umów z 116 firmami zatrudniającymi łącznie ok. 100 tys. pracowników uzyskał zainteresowanie na poziomie 35 %.

Wysoki odsetek notuje NN Investment Partners TFI (ok. 40 %). Z kolei AXA, która pozyskała do zarządzania aż 220 firm z zatrudnieniem łącznym 150 tys. osób posiada udział pracowników w PPK na poziomie niewiele ponad 30 %.

Czy zatem Polacy nie są zainteresowani programem emerytalnym przedstawionym przez PiS czy też mają zbyt małą wiedzę na ten temat? Ta analiza na pewno powinna leżeć na sercu rządowi, jeśli liczy, że program ma okazać się sukcesem a nie tylko rządową propagandą.

O szczegółach dotyczących PPK pisaliśmy w artykułach w gazecie Bogaty Region:

http://www.bogatyelblag.pl/czy-ppk-to-dobry-program-emerytalny-dla-polakow-od-lewego-do-prawego,100714.html

http://www.bogatyelblag.pl/pracownicze-plany-kapitalowe-maja-zabezpieczyc-godne-emerytury-poznaj-plusy-i-minusy-programu,100553.html

Red.