Wyrębek

Pomysły na wiosenne sałatki

Maj 23, 2018 09:46 41

Z czym się kojarzą wiosenne sałatki? Przede wszystkim z lekkością, świeżością, soczystością. Już chyba każdy z nas zatęsknił za świeżym pomidorem, młodym ziemniaczkiem, soczystą i chrupiącą rzodkiewką, koperkiem… Przedstawiamy kilka propozycji na pyszne sałatki, między innymi z tymi składnikami.

Sałatka z kurczakiem, kalafiorem, koperkiem i kilkoma dodatkami:

Składniki:

- pierś z kurczaka
- kalafior
- jajka
- kukurydza
- koperek

Sos:

-jogurt grecki
- majonez
- przyprawy sól i pieprz

Gotujemy osobno pierś z kurczaka, kalafior (al’dente) oraz jajka. W międzyczasie kroimy koperek i odcedzamy nie za dużo kukurydzy, tylko do smaku. Kroimy ugotowaną pierś w małe kosteczki, kalafiora dzielimy na małe różyczki, kroimy jajka w kostkę i dodajemy trochę kukurydzy oraz koperku. Dodajemy sos w proporcji 1:1 oraz przyprawy pieprz i sól. Wszystko razem mieszamy.

Ziemniaczana:

- młode ziemniaki
- koper, szczypior, pietruszka
- ogórek świeży
- sól, pieprz,
- jogurt, majonez

Młode ziemniaczki gotujemy w osolonej wodzie (można przekroić na pół). Kroimy drobno zieleninę oraz ogórka np. w paski. Wszystko razem mieszamy i dodajemy jogurt oraz majonez w proporcji 2:1. Dosmaczamy solą i pieprzem.

Wiosenna:

- rzodkiewki
- sałata (najlepiej mix sałat)
- pomidor
- świeży ogórek
- jajka

Sos:

-jogurt
-majonez

Gotujemy jajka na twardo. Kroimy pomidora, ogórka i rzodkiewki. Dodajemy mix sałat i wszystko razem mieszamy z sosem. Można doprawić solą i pieprzem.