http://luka-finance.pl/

Politycy PiS atakują PO za niespełnione obietnice z 8 lat rządów. A co z niespełnionymi planami i słowami Prezydenta Jerzego Wilka dla elblążan?

Wrzesień 11, 2018 18:48 42

W ostatnim czasie politycy PiS na szczeblu krajowym atakują jakikolwiek pomysł PO mówiąc o tym, że nie można im wierzyć, gdyż nie dotrzymali wszystkich obietnic, jakie zapowiadali na lata rządów 2007-2015. Idąc tym tokiem rozumowania czy możemy wierzyć Posłowi Jerzemu Wilkowi i Radnym PiS, którzy też nie spełniają wszystkich swoich planów i słów z minionych kampanii wyborczych a nowe obietnice, jakie zapowiadają bardziej przypominają „gruszki na wierzbie” niż poważny program dla wyborców…

Co z pomysłami Jerzego Wilka z kampanii z 2013 roku? Gdzie zlikwidowana Straż Miejska, baseny osiedlowe, przyłączenie Elbląga do Pomorza?

W kampanii wyborczej po odwołaniu Prezydenta Grzegorza Nowaczyka Prezydent Jerzy Wilk gromko nawet w obecności Prezesa Jarosława Kaczyńskiego krzyczał, że zlikwiduje w naszym mieście Straż Miejską. Na tej fali i niechęci elblążan do Straży Miejskiej Jerzy Wilk wszedł do II tury, a później wygrał wybory. Ostatecznie jednak Straży Miejskiej w Elblągu nie odwołał, gdyż w Radzie Miasta Radni PiS nie posiadali większości, by tego dokonać!

http://www.bogatyelblag.pl/czy-prezydent-jerzy-wilk-zrezygnowal-z-likwidacji-strazy-miejskiej-nowa-prawica-jedyna-partia-w-elblagu-z-tym-punktem-w-programie-wyborczym,41000.html

W 2014 roku Prezydent Jerzy Wilk znów kandydował na Prezydenta Elbląga. Co jednak ciekawe w tych wyborach już nie wspomniał o likwidacji Straży Miejskiej. Punkt w programie wyborczym się nie znalazł i to w momencie, gdy elbląski PiS wiedział, że posiada większość w nowej Radzie Miasta. Nawet bez obecności Prezydenta Jerzego Wilka przy odpowiednich chęciach i naciskach ze strony Radnych PiS można było tego dokonać. Czemu więc z tego zrezygnowano, mimo iż to właśnie w dużej mierze przez ten postulat Jerzy Wilk w 2013 roku został Prezydentem elblążan. Tym bardziej, że pełniąc rolę Przewodniczącego Rady Miasta Jerzy Wilk mówił, że problemem braku likwidacji jest teraz to, że nie jest on Prezydentem Elbląga.

http://www.bogatyelblag.pl/czy-radni-pis-i-jerzy-wilk-uwazaja-ze-ciemny-elblaski-lud-wszystko-kupi,53370.html

Oto przypomnienie sprawy likwidacji Straży Miejskiej z kadencji 2013-2018 „Czy elbląski PiS na prawdę uważa, że „ciemny elbląski lud” wszystko kupi?. W tym momencie warto naszym mieszkańcom przypomnieć kilka faktów. W zwycięskiej kampanii prezydenckiej Jerzy Wilk w kampanii głośno krzyczał o tym, że zlikwiduje Straż Miejską. Po wygranych wyborach nie był tego w stanie dokonać gdyż nie decyduje o tym Prezydent a Rada Miasta a tam większości PiS nie miał. Teraz Jerzy Wilk twierdzi, że chciał zlikwidować Straż Miejską w latach 2014-2018 roku gdyby został Prezydentem Elbląga. Czemu jednak likwidacji Straży Miejskiej nie było w programie wyborczym Jerzego Wilka w II turze wyborów gdy już wiedział, że posiada 13 Radnych i będzie mógł tego dokonać? To polityczna hipokryzja. Obecnie PiS ma większość w Radzie Miasta i może zgłosić projekt likwidacji Straży Miejskiej i wciągu jednej sesji tego dokonać. Byłoby to zdecydowanie lepsze niż pokrętne tłumaczenia o dobrych chęciach.

Przewodniczący Jerzy Wilk powiedział również, że PiS jest aktualnie opozycją w Radzie Miasta. Od kiedy to 13 Radnych z 25 stanowi mniejszość? Prawo i Sprawiedliwość ma obecnie po raz pierwszy w historii naszego miasta możliwość realizować samodzielnie wiele punktów swojego programu. Dlaczego tego nie czyni i przedstawia się elblążanom jako bezbronna partia w Radzie Miasta?”

Sprawa basenów osiedlowych była kolejnym hasłem, którym Jerzy Wilk podbił serca elblążan. Gdy został Prezydentem zamiast basenów osiedlowych (odkrytych na upalne dni) otrzymaliśmy kryty basen CRW Dolinka. Nie o czymś takim marzyli elblążanie.

Jeszcze zanim ogłosił swój start w wyborach prezydenckich Poseł Jerzy Wilk mówił na jednej z konferencji, że zamiast drogiej inwestycji wiaduktu na Zatorze można by zrealizować tańszy a w zamian wybudować np. baseny osiedlowe. Gdy jednak zapytaliśmy jako Redakcja czy planuje budowę takich basenów osiedlowych podczas kampanii wyborczej nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi od kandydata na Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka o czym pisaliśmy w materiale poniżej:

http://www.bogatyelblag.pl/platforma-obywatelska-podjela-odwazna-decyzje-i-moze-jej-sie-to-oplacic-michal-missan-z-kazdym-dniem-zyskuje-sympatie-elblazan-2,89367.html

„O odpowiedź poprosiliśmy zarówno Michała Missana oraz Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Posła Jerzego Wilka. Konkretnie i na temat odpowiedział jedynie Michał Missan. Jego konkurenci całkowicie pominęli odpowiedź na temat basenów osiedlowych, skupiając się jedynie na reaktywacji basenu przy Dolince.”

Czy Poseł Jerzy Wilk znów raz mówi jedno a potem zrobi drugie? Baseny osiedlowe są zatem marzeniem Pana Posła czy nie?

Wśród niespełnionych obietnic, które jeszcze można by było przypomnieć Posłowi Jerzemu Wilkowi z czasów jego kadencji byłoby nie włączenie Elbląga do Pomorza, brak rozpoczęcia budowy nowego stadionu i kilka innych spraw.

http://www.bogatyelblag.pl/rok-temu-odwolalismy-prezydenta-grzegorza-nowaczyka-i-rade-miasta-czy-elblazanom-zyje-sie-lepiej-zamienil-stryjek-siekierke-na-kijek,30565.html

Nowe obietnice też zaskakują – EKS Start Elbląg mistrzem Polski a Olimpia Elbląg w I Lidze. Tego nie byłby pewien nawet słynny sędzia Laguna z „Piłkarski Poker”

Obietnice Prezydenta Jerzego Wilka z lat 2013 i 2014 są jednak niczym przy tym co zaprezentowali Radni PiS na najbliższe kadencje. W konferencji prasowej z poniedziałku Radnych PiS i Posła Jerzego Wilka wynika, że planują oni jako jedną z obietnic wyborczych spełnić to by piłkarki ręczne EKS Start Elbląg zostały mistrzyniami Polski a piłkarze Olimpii Elbląg awansowali do I ligi.

Jak chcą spełnić taką obietnicę? Czy Prezydent Jerzy Wilk planuje zostać trenerem obydwu drużyn i zagonić chłopaków i dziewczyny do jeszcze intensywniejszej pracy na boisku? Czy będzie on lepszym trenerem od obecnych szkoleniowców? A może PiS ustawą ułoży miejsca w lidze piłki ręcznej czy piłki nożnej…

Trudno powiedzieć kto wpadł na takie hasła w kampanii wyborczej ale jak każdy dobrze wie w sporcie nie o wszystkim decydują pieniądze co pokazali np. piłkarze Islandii na Mistrzostwach Europy czy wygrana piłkarzy z Luksemburga nad wielką Legią Warszawa.

Dlaczego Radni PiS nie zaproponowali od razu wygranej Olimpii Elbląg nad Realem Madryt w Lidze Mistrzów w 2022 roku? Czy to za trudne zadanie dla Radnych PiS…

W skali kraju politycy PiS trąbią w kółko odnośnie niespełnionych obietnic PO z lat 2007-2015.

https://niezalezna.pl/235291-politycy-po-zaczynaja-festiwal-obietnic-szef-sztabu-pis-nie-sa-w-stanie-ich-dotrzymac

Warto może jednak zacząć od uczciwego uderzenia się we własne piersi i rozejrzeniu się ilu to lokalnych działaczy PiS spełnia swoje obietnice wyborcze.

Red.

Red.

wybory 1z2wybory 2z2