arket

Policjantka z Elbląga wyróżniona w Sejmie

Lipiec 9, 2019 10:42 29

W Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Gościem posiedzenia była między innymi aspirant Iga Sozoniuk z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, zwana przez przyjaciół „psim detektywem”.

Podczas posiedzenia dotyczącego postępowania organów ścigania – Policji i Prokuratury, w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy o ochronie zwierząt, Iga Sozoniuk otrzymała od PZPZ podziękowanie za zaangażowanie w sprawach dotyczących bronienia praw zwierząt.

Ace Ventura Psi Detektyw – tak żartobliwie mówią o niej koledzy z pracy. Pod miłą powierzchownością kryje się jednak nieustępliwa policjantka, która skutecznie ściga oprawców zwierząt.

Aspirant Iga Sozoniuk w Policji służy od 11 lat. Zawodowo w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu zajmuje się sprawami nieletnich oraz ściganiem przestępstw z Ustawy o ochronie zwierząt. Słynie z tego, że swoje życie poświęca słabszym istotom. Zwierzęta, bo o nich mowa czują ból i cierpienie, ale mogą również cieszyć się i tęsknić. To dzięki Idze Sozoniuk historie krzywdzonych zwierząt wychodzą na światło dzienne i zmieniają swój bieg. Ich sprawcy, mogą natomiast liczyć na to, że materiał dowodowy w sprawie zostanie zebrany bardzo dokładnie a oni staną przed sądem i odpowiedzą za swoje czyny.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu