luka vision

Policjanci podsumowali weekend

Styczeń 14, 2019 15:05 39

Policjanci z Elbląga w miniony weekend interweniowali 166 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 16 osób. Przeprowadzono ponad 200 badań trzeźwości kierujących. Na 3 miesiące zatrzymano prawa jazdy dwóm osobom, które przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Dodatkowe patrole policji pilnowały bezpieczeństwa podczas finału WOŚP w Elblągu. Nie odnotowano niepokojących zdarzeń.

Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali 31-latka, który jechał renault clio ulicą Płk. Dąbka. Po zbadaniu mężczyzny alkotestem okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy. W sobotę około godz. 23.40 patrol ruchu drogowego zatrzymał przy al. Piłsudskiego 32-latka, który kierował seatem cordobą. Od kierującego czuć było zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Seat trafił na policyjny parking.

baner 750

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z Kodeksem Karnym może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu