http://luka-finance.pl/

Polacy coraz chętniej korzystają z kredytu mieszkaniowego. W 2017 roku banki sprzedadzą 40 miliardów złotych kredytów na nieruchomości

Grudzień 18, 2017 07:43 20

Zmieniają się nawyki i zwyczaje polskiego społeczeństwa. Kiedyś jak ognia wielu z nas unikało wiązania się z Bankiem na długie lata, jednak od pewnego czasu ten trend się zmienił. Coraz chętniej jako społeczeństwo korzystamy z kredytu hipotecznego, zmieniamy mieszkania na nowsze lub też kupujemy nieruchomości pod cele inwestycyjne, lub pod wynajem.

Lata 80-te i 90-te, kiedy to kupowało się mieszkania na całe życie, minęły bezpowrotnie. Zmienił się rynek pracy, który wymaga od nas większej mobilności, ale także nowe pokolenie Polaków nieruchomości zaczyna traktować jako dobrą inwestycję na przyszłość. Nowe budowle deweloperów budzą zainteresowanie i wielu z nas częściej chce też zmienić standard swojego mieszkania na lepszy. Wszystkie powyższe zmiany w naszym społeczeństwie coraz bardziej widoczne są na polskim rynku kredytowym. Jak tłumaczą nam doradcy z firmy Luka Finance w czerwcu według indeksu BIK Popyt na Kredyty Mieszkaniowe banki i SKOK-i przesłały do Biura Informacji Kredytowej zapytania o kredyt mieszkaniowy na kwotę wyższą o 20,4% niż rok temu. W maju rok do roku indeks był wyższy o 10,2%.

Te odczyty pokazują, że coraz więcej osób stara się o kredyt hipoteczny. Nieruchomości są coraz częściej kupowane, a to może oznaczać, że już wkrótce sprzedający, widząc ruch na rynku nieruchomości, zaczną podnosić ceny. Pomagają w tym także rekordowo niskie wysokości stóp procentowych, co powoduje raty kredytów hipotecznych na bardzo niskim poziomie. Niskie ceny sprzedaży nieruchomości w połączeniu z niskimi ratami kredytów hipotecznych powodują, że jest to idealny moment na to, by kupić nowe mieszkanie. Takie okazje nie będą trwać wiecznie więc warto zacząć szukać odpowiedniej nieruchomości dla siebie lub pod wynajem – tłumaczą nam doradcy z Luka Finance.

Firma Luka Finance zajmuje się doradztwem w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych. Doradcy z wieloletnim doświadczeniem przeanalizują dla każdego klienta obecną sytuację na rynku bankowym oraz sytuację cen na rynku nieruchomości. Kupno mieszkania z doradcami Luka Finance nie sprawia kłopotów, gdyż podczas całego procesu starania się o kredyt hipoteczny w wybranym banku doradcy służą merytoryczną pomocą i pomagają skompletować wszelkie potrzebne dokumenty do analizy kredytu oraz załatwiają dużą część formalności za nas.

Luka Finance

Adresy placówek:

ul. Łowicka 15

82-300 Elbląg

ul. Dąbrowszczaków 39/pok.303

10-542 Olsztyn

Tel. 600 89 48 27 ; 534 868 366 ; 534 868 377

biuro@luka-finance.pl

www.luka-finance.pl