http://www.abimex.pl/

Pokazy lotnicze, spotkanie z bohaterami „Dywizjon 303”, koncert zespołu „Enej” – takie atrakcje czekają już w najbliższy weekend

Maj 10, 2018 21:38 02

Już w najbliższą sobotę, 12 maja, w Iławie odbędą się pokazy lotnicze. To jednak nie jedyna atrakcja. Będziemy mogli również przedpremierowo zobaczyć fragmenty filmu „Dywizjon 303”. Uwieńczeniem wszystkiego będzie koncert zespołu „Enej” oraz wiele innych atrakcji.

Tuż przy ścieżce nad rzeką Iławką, na terenie Grand Hotelu Tiffi znajdować się będzie strefa wojskowa, a na niej wystawa statyczna sprzętu wojskowego.

Obok, w strefie lotniczo-historycznej zobaczymy stoiska: Grupy Akrobacyjnej Żelazny, Cellfast Flying Team, 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego z Dęblina, Grupy Rekonstrukcyjnej GRH Rangers Lead the Way, stoisko Fundacji Pamięci Polskich Pilotów Walczących w kraju i na Obczyźnieoraz promocji filmu Dywizjon 303. Ponadto w strefie będzie można podziwiać wystawę modeli samolotów.

Idąc dalej w kierunku plaży znajdzie się strefa handlowa z pamiątkami lotniczymi, a tuż za nią pierwsza strefa urozmaiconej animacji dziecięcej BARTBO, strefa wystawców: 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, Xtreme Aerobatics Artur Kielak, a także stoisko Policji i Straży Pożarnej.

Przy Ekomarinie, na Plaży Miejskiej mieścić się będzie Biuro Pokazów oraz punkt pierwszej pomocy PCK. Tuż przy budynku hotelu Tiffi stacjonować będzie Radio Zet wraz z Marzeną Chełminiak, która w audycji na żywo „Życie jak Marzenie” relacjonować będzie to co się dzieje w powietrzu i na ziemi.

Obok boiska do siatkówki i placu zabaw na plaży rozstawiona będzie druga strefa dziecka BARTBO a w jej pobliżu ciągnąć się będzie strefa handlowa z pamiątkami i gastronomią.

Ponadto:

Spotkanie z słynnym Kapitanem Tadeuszem Wroną, który w 2001 roku zmuszony awarią samolotu wykonał manewr lądowania awaryjnego na pasie lotniska Chopina w Warszawie bez wysuniętego podwozia. Pilotował wówczas Boeing 767 odbywający lot z Newark do Warszawy. Żadna z 231 osób znajdujących się na pokładzie nie ucierpiała. Wydarzenie emitowane było przez wiele kanałów telewizyjnych z całego świata.

Przedpremierowy pokaz fragmentów filmu Dywizjon 303 oraz spotkanie z ekipą filmową.

Będzie można zobaczyć zwiastun oraz making of filmu Dywizjon 303! Superprodukcja „Dywizjon 303″ wejdzie do kin już w tym roku – na 100-lecie polskiego lotnictwa i 100-lecie brytyjskiego RAF-u.

Koncert zespołu Enej przy Stadionie Miejskim o godzinie 19:00.