http://luka-finance.pl/

Podsumowanie świątecznego weekendu

Kwiecień 23, 2019 15:32 04

Od piątkowego popołudnia do poniedziałku policjanci wyjeżdżali na interwencje 213 razy. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 28 osób. Skontrolowano blisko 400 pojazdów. Zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących autami. W 8 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W miejscowości Grużajny policyjny patrol przyjechał do mężczyzny, który toyotą corollą wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu okazało się, że autem kierował pijany 25-latek. Badanie alkotestem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Inny kierujący zatrzymany przez patrol ruchu drogowego przy ul. Mazurskiej w Elblągu prowadził mercedesa sprintera. 36-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy.

W obu przypadkach mężczyźni będą odpowiadać za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu