http://www.zadwornyassistance.pl

Podsumowanie grudniowego turnieju tańca

Grudzień 10, 2019 10:24 09

W niedzielę, 8 grudnia w hali MOS przy ul Kościuszki rozegrany został Turniej Młodych Tancerzy, dedykowany on był dzieciom rozpoczynającym przygodę z tańcem.

Podczas Turnieju Młodych Tancerzy wystąpiły dzieci i początkujące pary tańca towarzyskiego z klubów i szkół tanecznych, nie objęte jeszcze systemem rywalizacji sportowej. Zawody rozegrane zostały według zasad obowiązujących na profesjonalnych zawodach tanecznych. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach ułożonych według wieku i zaawansowania tanecznego.

baner 750

– Koncepcja turnieju jest pomyślana tak, aby dzieci już na początku swojej przygody z tańcem wdrażane były w system, w którym poza zajęciami mają okazję jeszcze podjąć się rywalizacji na parkiecie – mówi instruktor Anna Czyżyk z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Moim podopiecznym towarzyszyła dziś ogromna trema ale i radość, że mogą się zaprezentować przed najbliższymi i zobaczyć jak to jest zatańczyć na zawodach.

W organizacji turniejów instruktorzywidzą również korzyść dla siebie – Turniej to także dobra okazja dla nas aby wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniami z trenerami z innych klubów,aby ocenić swoją pracę na tle innych klubów oraz ocenić postępy i poziom swoich par – dodaje instruktorka.

W turnieju wzięło udział 82 uczestników w wieku od 7 do 13 lat z Olsztyna, Morąga, Ornety, Tczewa, Gdańska i Elbląga. Komisja sędziowska uhonorowała wszystkich uczestników przyznając im miejsca na podium i medale. Grupie dwudziestu elbląskich adeptów tańca dodatkowo została przyznana pierwsza w ich „karierze” klasa taneczna. Przeklasyfikowania uzyskali również inni tancerze.

Nadanie klasy tanecznej „G”

Gabriel Klimathi i Nawojczyk Maja – Power Dance Olsztyn

Adam Panek i Julia Rosenkiewicz – Jantar Elbląg

Nadanie klasy tanecznej „F”

Oliwier Bartnik i Blanka Giak – Szkoła Tańca U Mirka – Morąg

Piotr Kusiuk i Lena Szczepańska – Jantar Elbląg

Konrad Koperczak i Wiktoria Sroka – Jantar Elbląg

Podczas turnieju nie zabrało też pokazów tanecznych w wykonaniu najmłodszych uczestników imprezy czyli przedszkolaków. Mamy nadzieję, że niektóre z nich połkną bakcyla i występy ich starszych kolegów przyczynią się do kontynuowania przez nich tanecznej drogi.

Turniej Młodych Tancerzy był realizowany w ramach zadania „Warmia i Mazury – roztańczony region” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.