http://www.hotelgiuliana.com

Początek „Ziołowego lata w bibliotece”

Lipiec 4, 2018 09:20 53

W czwartek, 5 lipca, o godz. 11.00 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej (Sala „U św. Ducha”) na pierwsze spotkanie w ramach letniego cyklu „Ziołowe lato w bibliotece”. Na początek Alicja Wyszyńska z wykładem „Z kart historii Szpitala św. Ducha w Elblągu”. Wstęp wolny.

Czy wszystkim znana jest historia miejsca, w którym w wakacje będą odbywały się spotkania w ramach letniego cyklu? Podczas czwartkowego spotkania o historii Kościoła i Szpitala Świętego Ducha opowiadać będzie Alicja Wyszyńska – przewodnik (Kraina Kanału Elbląskiego, Żuławy, Frombork, Warmia i Mazury), pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, animatorka, twórczyni gier miejskich i terenowych, prezeska Fundacji Rekostory. Zapraszamy!

„Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016 organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej. W wakacyjne czwartki zapraszamy na wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej, zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce. Będzie jak zawsze ciekawie, smacznie i pachnąco. Spotkania będą odbywały się w zabytkowych wnętrzach biblioteki (Sala „U św. Ducha”).

Program spotkań:

5.07, godz. 11.00

Alicja Wyszyńska – Z kart historii Szpitala św. Ducha w Elblągu (wykład)

12.07, godz. 11.00

Barbara Bukowska – Bakłażan a’la kawior, boćwina z ziołami (warsztat kulinarny)

19.07, godz. 11.00

Artur Wasielewski – Kuchnia żuławska z wykorzystaniem roślin rosnących na Żuławach, m.in. bylicy do mięs czy cebulek dzikich tulipanów (wykład)

26.07, godz. 11.00

Urszula Skrzypek-Krupa – Mydła glicerynowe z ziołami i ziołowy krem do rąk (warsztat kosmetyczny)

2.08, godz. 11.00

Jan Brzozecki – Zioła w literaturze (wykład)

9.08, godz. 11.00

Jakub Tomasz Woźniak – Herbaty w naszych domach dawniej i dzisiaj (wykład)

16.08, godz. 11.00

Grażyna Nawrolska – O kremach, balsamach i perfumach w średniowieczu (wykład)

23.08, godz. 11.00

Barbara Bukowska – Marchew po mazursku, lody bananowe (warsztat kulinarny)

Miejsce spotkań: Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej

Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów