arket

PiS o kandydatach na Radnych z komitetu Witolda Wróblewskiego: Nie wierzę, że ktoś kto zarabia ponad 5 tys. złotych zrezygnuje z pracy i zostanie Radnym

Październik 11, 2018 16:12 54

W środę koło Gimnazjum nr 2 odbyła się konferencja prasowa kandydata na Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka oraz kandydatów na Radnych z PiS. Tematem numer 1 była edukacja. Było też sporo uwag pod adresem kandydatów z Komitetu Witolda Wróblewskiego związanych z elbląską oświatą.

Nie wierzę, że ktoś kto zarabia ponad 5 tys. złotych zrezygnuje z pracy i zostanie Radnym. Niech zadeklarują to podczas kampanii wyborczej

Dyrektorzy 4 szkół elbląskich, wprowadzają wyborców w błąd, kandydując do Rady Miejskiej. Nie wierzę w to, że ktoś, kto zarabia ponad 5 000 zł, zrezygnuje z funkcji dyrektora i zostanie Radnym. Jeżeli to zrobią, to niech się zadeklarują teraz, przez wyborami. Jak dyrektor szkoły może dawać tak zły przykład, skoro uczy młodzież odpowiedzialności za słowo, uczciwości, etyki, a sam daje zły przykład kandydując do RM. – mówił Jerzy Wilk, kandydat PiS na Prezydenta Elbląga.

Jerzy Wilk mówi o tym, że chcieliby jako PiS w Elblągu rozszerzyć edukacje na poziomie zawodowym, o kierunkach związanych z morskością Elbląga. Już w najbliższym tygodniu, 16 października rozpoczną się prace przy budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Stąd też kierunki związane z nawigacją morską, żeglarstwem, kierunki związane z obsługą portu -uważamy że powinniśmy jak najbardziej rozwijać.

Ponadto chcemy by wzorem innych miast podnieść dodatek za bycie wychowawcą. Z 150 złotych do 300 złotych od marca 2019 roku.

Priorytetem jest szkolnictwo zawodowe, żeby rozwijać i motywować młodzież do dalszego pójścia do szkół branżowych, głównie poprzez doradztwo zawodowe. To doradztwo powinno być bardzo aktywne, szczególnie teraz dla klas 7 i 8, żeby młodzież świadomie wybrała i miała szansę mieć dobry zawód, związany chociażby z edukacją morską. Dobrze, że tworzy się Centrum Edukacji Zawodowej, będziemy je dalej rozwijać. Będziemy również rozwijać szkołę sportową przy Agrykola, będziemy walczyć o środki na boiska, bo przecież ta szkoła musi mieć boiska, chcemy tam wprowadzić też lekkoatletykę, bo to jest przecież tradycja szkoły 3, generalnie gwarantujemy szacunek i uczciwość dla pracowników szkół. Mam na myśli chociażby konkursy na dyrektorów szkół. Nie będzie takich sytuacji, że ktoś będzie powołany bez konkursu, a niestety takie przypadki już były. Przykładem jest szkoła nr 11. Trzeba dać szansę ludziom młodym, którzy mają kwalifikacje i chcą się rozwijać. Konkursy za naszej kadencji były uczciwe i takie dalej będą. Trzeba dać szansę wszystkim. Będziemy zwiększać dodatki motywacyjne, po to żeby ludzie poczuli się ważni i potrzebni w zawodzie nauczyciela. – mówił przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak, kandydat PiS do Rady Miasta.

Radny Rafał Traks: Opłaciliśmy uczestnictwo w konkursie, dlatego otrzymaliśmy nagrody

Ja chciałabym się odnieść do nagród, które wczoraj przez pana Prezydenta były bardzo hucznie pokazywane. Były to nagrody przyznane dla obiektów sportowych oraz dla edukacji szeroko pojętej. Były to nagrody, za które w gruncie rzeczy zapłaciliśmy. W regulaminie konkursów jest jasno określone, że należy wpłacić pewną kwotę, żeby w ogólne do tych konkursów przystąpić. Sytuacja wygląda, tak że opłaciliśmy uczestnictwo w tym konkursie, dlatego te nagrody otrzymaliśmy. Inna kwestia to, co nam te nagrody, jako miastu dają. Oprócz tego, że otrzymaliśmy ładną statuetkę, to fizycznie praktycznie nic nie otrzymujemy – mówił podczas konferencji Radny PiS Rafał Traks.

wybory 1z2wybory 2z2