PiS chce wrócić do koncepcji rewitalizacji basenu z czasów budowy CRW Dolinka. Na vześć rekreacyjną wstęp miałby być wolny

Październik 10, 2018 22:31 27

Jednym z najczęstszych tematów w naszym mieście w ostatnich latach jest rewitalizacja basenu przy spacerowej. Basen jest oczywiście stałym punktem kampanii. Wczoraj podczas konferencji prasowej pomysł swój pomysł przedstawili kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

Rozwiązanie, jakie chcieliby oni zastosować w wypadku wygranych wyborów nie jest rozwiązaniem nowym, a powrotem do koncepcji planowanej jako 2 etap budowy CRW Dolinka, która rozpoczęła się podczas kadencji prezydenckiej Jerzego Wilka, który również teraz ubiega się o ten urząd. Koncepcja ta polegała na połączaniu obecnego basenu krytego poprzez śluzę z odkrytym basenem, co pozwoliłoby nie tylko na korzystanie z obu basenów na jednym bilecie, ale również przepłynięcie z jedno obiektu do drugiego.

baner

Druga części obiektu utworzona na pozostałym obszarze miała by być otwartą dla mieszkańców strefą rekreacyjną. W strefie tej znalazłyby się baseny, zjeżdżalnie, plac zabaw, wyciąg do narciarstwa wodnego oraz boisko do piłki plażowej.

Jerzy Wilk zaznaczył przy tym, że koncepcja ta miałaby być o wiele tańsza niż np. koncepcja proponowana przez obecnego Prezydenta Witolda Wróblewskiego.

DSC_0023