http://www.nasza-dieta.pl/

Pierwsze płatności kartą u… policjantów

Luty 13, 2018 14:04 04

Radiowozy policjantów ruchu drogowego wyposażone są od tygodnia w terminale płatnicze. Oznacza to, że osoba ukarana może po otrzymaniu mandatu opłacić go u policjantów w radiowozie. Warunek: może to zrobić tylko przy użyciu karty płatniczej.

- Dużo wcześniej policjanci sygnalizowali, że podczas wypisywania mandatu i wręczania druków opłat słyszeli pytania na temat sposobu ich opłacenia – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. Teraz można to zrobić w radiowozie.

Na pewno ułatwi to też sytuację gdy karany za wykroczenie jest obcokrajowiec. Taka osoba nie mając stałego miejsca zameldowania na terytorium RP musi od razu opłacić mandat.

Policjanci z ruchu drogowego wczoraj mieli przykład osoby, która taki mandat opłaciła mimo, iż nie musiała tego robić od razu. Ukarany 65-latek, który przekroczył wczoraj na ul. Królewieckiej dozwoloną prędkość uznał, że skorzysta z tej metody.

- Tak czy inaczej będę musiał go zapłacić więc czy zrobię to tu czy na poczcie… robiąc to na miejscu szybciej o tym zapomnę – dodał.

Ustawowy czas na opłacenie mandatu od jego wystawienia to 7 dni.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu