arket

Pierwsze mistrzostwa dziecięcej formacji tanecznej „Jantar”

Listopad 16, 2019 10:05 30

Niedziela, 17 listopada – tego dnia elbląski „Jantar” wystartuje po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Nasi młodzi tancerze staną przed szansą na pierwszy w życiu sukces, występując jako zespół.

Dziecięca formacja taneczna „Jantar” powstała niedawno, bo w grudniu 2018 roku. Wszystkie pary należące do formacji to zawodnicy Elbląskiego Klubu Tanecznego „Jantar”. Tancerze mają od 10 do 12 lat, a niektórzy z nich taniec sportowy trenują już nawet 6 lat, a ponadto zdążyli już odnieść pierwsze indywidualne sukcesy w swoich kategoriach wiekowych. W odróżnieniu od tańczącej przed laty elbląskiej formacji „LOTOS-Jantar”, dziecięca formacja „Jantar” tańczy w stylu latynoamerykańskim.

baner 750

- Jesteśmy świeżo upieczonym zespołem,przez co nie mamy jeszcze na koncie występów drużynowych – mówi Mateusz Czyżyk, trener dziecięcej formacji „Jantar”.– Do tej pory skupialiśmy się głównie na tańcu indywidualnym par. Jednak już w najbliższą niedzielę staniemy przed szansą, żeby to zmienić. Bierzemy udział w Mistrzostwach Polski Formacji, które odbędą się w Skierniewicach. Jesteśmy dobrze przygotowani, pełni optymizmu. Kibicujcie nam! – zachęca trener.

Więcej o Mistrzostwach tutaj: http://skierniewicedancefestival.pl/

Obejrzyjcie filmik – tancerze z formacji mają do Was prośbę!