https://dragondeweloper.pl/

Piękne trafienie Damiana Szuprytowskiego dało awans Olimpii

Sierpień 7, 2019 13:35 37

Za nami pierwsze w tym sezonie pucharowe spotkanie Olimpii Elbląg. Nasi gracze w rundzie wstępnej podejmowali przy Agrykola ROW 1964 Rybnik. Rywale, którzy w ubiegłym sezonie spadli z II ligi nie przyjechali w roli faworyta, jednak nie zamierzali odpuścić walki o awansu do pierwszej rundy.

Goście z początku przycisnęli nasz zespół i gra częściej toczyła się pod bramką strzeżoną przez Pawła Rutkowskiego. Spotkanie z czasem stało się bardziej wyrównane i obie drużyny miały swoje sytuację, jednak pierwsza połowa zakończyła się remisem. Druga połowa początkowo miała przebieg podobny do pierwszej i była dość wyrównana. Z czasem zmian, które ożywiły grę naszego zespołu dokonał trener żółto-biało-niebieskich.

baner 750

Poprawa gry poskutkowała trafieniem Przemysława Brychlika w 76 minucie, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Niestety nie potrwało ono długo. Już dwie minuty później goście wyrównali. Strzelcem bramki dla rywali był Dawid Plizga. Olimpia nie zamierzała jednak pozwolić rywalom na więcej. W 84 minucie wychodzącego na czystą pozycję Przemysława Brychlika faulował Piotr Pacholski, za co został ukarany czerwoną kartkę, a bezpośrednio z rzutu wolnego pięknym strzałem nad murem bramkarza gości pokonał Damian Szuprytowski. Grający w osłabieniu goście starali się doprowadzić jeszcze do remisu, jednak nasi piłkarze utrzymali prowadzenie i awansowali do pierwszej rundy Totolotek Pucharu Polski. Losowanie przeciwnika odbędzie się 20 sierpnia, a mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 24, 25 i 26 września. Teraz nasz zespół czeka ligowe spotkanie 10 sierpnia, kiedy to w Toruniu zmierzy się z miejscową Elaną.

Olimpia Elbląg 2-1 ROW 1964 Rybnik
Przemysław Brychlik 76′, Damian Szuprytowski 86′ – Dawid Plizga 78′