http://www.nasza-dieta.pl/

„Ostatnie święto 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego w Elblągu.”

Czerwiec 6, 2019 09:12 41

W dniu 7 czerwca 2019 roku, 16. Żuławski Batalion Remontowy obchodzić będzie swoje doroczne święto. Będzie to jednak ostatnie święto w ramach batalionu. 16 Żuławski Batalion Remontowy decyzją przełożonych przeformowuje się 16. Pułk Logistyczny. Z okazji naszego święta przygotowaliśmy bardzo wiele atrakcji. 7 czerwca w godzinach 9. 00 – 13. 00 otwieramy szeroko bramę naszego kompleksu dla mieszkańców miasta i regionu.

Po raz ostatni będą mogli Państwo zwiedzić nie tylko 16. batalion ale również batalion w tym kompleksie – lada moment rozpoczynamy „przeprowadzkę” do kompleksu przy ul. Łęczyckiej w Elblągu. Chcemy Państwu zademonstrować wyposażenie jeszcze 16 batalionu ale również uzbrojenie i technikę wojskową występującą na wyposażeniu jednostek 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

baner 004

Zaprezentują się także zaproszeni „goście” w tym m. in. jednostka specjalna „GROM”, która zademonstruje część swojego wyposażenia. Punktualnie o godz. 11. 00 na placu apelowym batalionu rozpocznie się uroczysta zbiórka stanu osobowego z okazji naszego święta. Meldunek, wciągnięcie Flagi Państwowej przy dźwiękach Hymnu Państwowego, rozkazy o wyróżnieniach i ich wręczenie, Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego – to tylko niektóre elementy uroczystej zbiórki, zgodnej z Ceremoniałem Wojskowym. W programie także pokaz dynamiczny – ale dziś to jeszcze tajemnica i niespodzianka. Możemy o tym wiele pisać i mówić, ale lepiej po prostu być w tym dniu z nami – elbląskimi remontowcami.

Zatem zapraszamy – 7 czerwca, 9. 00 – 13. 00 – kompleks koszarowy przy ulicy Królewieckiej 130.

Tekst: Zbigniew TUSZYŃSKI

Zdjęcia: archiwum 16 brem.