luka vision

Olimpii zabrakło kilku minut do wyjścia ze strefy spadkowej. Remis z Widzewem

Kwiecień 11, 2019 14:02 00

Olimpia mierzyła się wczoraj z jednym najbardziej rozpoznawalnych w Polsce zespołów, Widzewem Łódź. Spotkanie to określane przez wielu meczem rundy przy Agrykola wypełniło trybuny stadionu. Powodem tego poza renomą przeciwnika była również sportowa waga tego meczu. Obie drużyny dzięki zwycięstwu znacząco przybliżyłyby się do celów postawionych na ten sezon, a ewentualna strata punktów na koniec sezonu mogła mocno zaboleć. Dla Olimpii, której po słabej pierwszej części sezonu celem jest utrzymanie w drugiej lidze 3 punkty dawałyby wyjście ze strefy spadkowej. Rywale z kolei dzięki punktom mogli przełamać serię remisów i przybliżyć się do awansu.

W pierwszej połowie Widzew był więcej na naszej połowie co nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Obie drużyny miały swoje sytuację, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką. W drugiej połowie obraz nie wiele się zmienił, wciąż Widzew był więcej przy piłce a żółto-biało-niebiescy próbowali zaskoczyć rywali z kontry. Do 73 minuty na tablicy wyników widniał jednak remis. Wtedy błąd zawodnika gości wykorzystał Jakub Bojas odbierając mu piłkę i w samotnej akcji pokonał bramkarza przyjezdnych wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie, a co ważniejsze w tym momencie wyciągając nasz zespół ze strefy spadkowej. Widzew nie zamierzał jednak zostawić kompletu punktów w Elblągu i starał się za wszelką cenę odwrócić losy meczu. Niestety sztuka ta udała się im w 83 minucie, kiedy to bardzo niespodziewanym piłkę z zerowego kąta w bramce strzeżonej przez Sebastiana Madejskiego umieścił Wolsztyński. Bramka ta jak się okazało była ostatnim trafieniem w tym spotkaniu i drużyny podzieliły się punktami.

baner 2

Wynik ten na pewno nie usatysfakcjonował żadnej z drużyn, z drugiej strony każdy zdobyty punkt może zaważyć o spełnieniu stawianego przed drużynami celu. Naszej drużynie zabrakło 10 minut by pokonać kolejną drużynę z czołówki  i wyjść ze strefy spadkowej. Patrząc jednak na ostatnie spotkania i wyniki naszego zespołu w spotkaniach z czołówką tabeli można z optymizmem patrzeć na zbliżające się spotkania. Już w sobotę nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z sąsiadującym z nami w tabeli zespołem Rozwoju Katowice a w środę zmierzy się w Tarnobrzegu w kolejnym zespole walczącym o utrzymanie miejscową Siarką. Spotkania te mogą mieć duże znaczenie jeśli chodzi o walkę o utrzymanie.

Olimpia Elbląg – Widzew Łódź 1:1 (0:0)
1:0 – Bojas (73′) 1:1 – Wolsztyński (83′)