Olimpia wygrywa w Toruniu i zdobywa fotel lidera II ligi. Wygrana Concordii

Sierpień 12, 2019 19:25 19

Za nami kolejny sportowy weekend. Na ligowych parkietach ponownie zaprezentowali się piłkarze Olimpii oraz Concordii. W pierwszym spotkaniu sezonu zobaczyliśmy drug zespół żółto-biało-niebieskich. Przed weekendem największym zainteresowaniem cieszyło się spotkane Olimpii. I nie chodziło tu wcale o to, że to zespół z Agrykola gra w najwyższej klasie z elbląskich zespołów piłkarskich a o podteksty towarzyszące temu spotkaniu.

Olimpia wygrywa w Toruniu

Starcie w Toruniu z miejscową Elaną było okazją dla gospodarzy do rewanżu za porażkę w ostatnim spotkaniu zeszłego sezonu, kiedy to w ostatnich minutach spotkania nasz zespół zdobył zwycięską bramkę dająca naszemu zespołowi utrzymanie i zaprzepaszczając szansę na utrzymanie i pozbawiając szans na awans do 1 ligi gospodarzy. Zgodnie z przypuszczeniami gospodarze od początku chcieli przejąc kontrolę na spotkanie i początkowo im się udawało do czasu aż do rzutu wolnego podszedł Szuprytowski, który podobnie jak kilka dni wcześniej w pucharowym spotkaniu zaskoczył bramkarza rywali zdobywając bramkę. W kolejnych minutach gospodarze stracili trochę impet, a nasz zespół wykorzystał swoją okazję i podwyższył na 2:0 w 41 minucie. Strzelcem ponownie został Szuprytowski. W drugiej połowie mimo dokonywanych zmian i poprawy gry gospodarze nie potrafili złamać defensywy żółto-biało-niebieskich i to nasz zespół wyjechał z Torunia ponownie zabierając ze sobą 3 punkty, które ty razem dały dodatkowo prowadzenie w tabeli II ligi. Szansę na jego utrzymanie nasz zespół będzie miał w starciu z Widzewem Łódź

Elana Toruń – Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)
0:1 – Szuprytowski (22′), 0:2 – Szuprytowski (42′)

baner 2

Concordia pokazała charakter

Ciekawie zapowiadało się również starcie beniaminków w III lidze. Pomarańczowo-czarni podejmowali w sobotę przy Krakusa KS Wasilków. Nasz zespół w pierwszym spotkaniu zanotował bezbramkowy remis, a rywale doznali bolesnej porażki 0:4. Pierwsza połowa nie układała się po myśli naszego zespołu i to goście wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Dawid Ostaszewski. Co gorsza w 34 minucie sędzie zadecydował o karnym dla gości. Na szczęście dobrze w bramce zachował się Paweł Łakota i nasz zespół nie stracił kontaktu z rywalami. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła i to nasz zespół już w 53 minucie doprowadził do remisu. Strzelcem bramki został Dominik Pawłowski. Na nieszczęście dla gości w w 66 minucie pokazał czerwoną (za drugą żółtą) kartkę Dawidowi Ostaszewskiemu. Sytuacja ta ułatwiła grę elblążanom. Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do 71 minucie, kiedy to karnego na bramkę zamienił Tomasz Szawara jednocześnie ustalając wynik spotkania. Po tym spotkaniu nasz zespół z 4 punktami zajmuje 7 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty pomarańczowo-czarni będą mieli już w środę 14 sierpnia kiedy to na wyjeździe zmierzą się w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

Concordia Elbląg – KS Wasilków 2:1 (0:1)
0:1 Ostaszewski (26′), 1:1 Pawłowski (53′), 2:1 Szawara (71′-k.)

5 bramek przy Agrykola. Olimpia II Elbląg nie sprostała Granicy

Dużo bramek zobaczyli kibice, którzy w niedzielę pojawili się przy Agrykola by obejrzeć pierwsze spotkanie w sezonie drugiego zespołu żółto-biało-niebieskich, który podejmował Granicę Kętrzyn. Spotkanie obfitowały w zwroty akcji. Początkowo to goście grali lepiej, co udokumentowali trafieniem w 16 minucie kiedy to bramkarza Olimpii pokonał Kowalewski. Nasi piłkarze nie zamierzali jednak oddać łatwo punktów i w 36 minucie doprowadzi do remisu. Strzelcem wyrównującej bramki został Kordykiewicz. Przed gwizdkiem na przerwę ten sam zawodnik po raz drugi pokonał brakarza gości i to nasz zespół zszedł na przerwę prowadząc. W drugiej połowie role niestety znów się odwróciły i to goście strzelali bramki. W 60 minucie do remisu doprowadził Sztachański a w 79 minucie wynik na 3:2 dla gości ustalił Kowalewski i tym samym to goście wyjechali z Elbląga z 3 punktami. Nasz zespół na punkty będzie musiał tym samym poczekać przynajmniej do środy, kiedy to w Mrągowie zmierzy się miejscową Mragowią. Spotkanie raczej nie będzie należało do łatwych. Najbliżsi rywale w 1 kolejce pokonali w wyjazdowym spotkaniu 6:1 Tęczę Biskupiec

Olimpia II Elbląg – Granica Kętrzyn 2:3 (1:2)
0:1 – Kowalewski (16′), 1:1 – Kordykiewicz ( 36′), 2:1 – Kordykiewicz (43′), 2:2 – Sztachański (60′), 2:3 – Kowalewski (79′)