Olimpia wciąż nie pokonana. Cenny punkt zdobyty w Katowicach

Sierpień 22, 2019 13:11 59

Wczoraj w Katowicach żółto-biało-niebiescy rozegrali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek II ligi. Po tym jak w ostatnim spotkaniu mierzyli się z Widzewem Łódź (spotkanie zakończone wynikiem 1:1) tym raz na drodze Olimpii stanęła inna znana marka GKS Katowice. Przed tym spotkaniem ciężko był wskazać faworyta. Nasz zespół bez porażki zajmował 6 miejsce w tabeli z 8 punktami. Rywale mieli dwa oczka mniej.

W pierwszej połowie to nasz zespół miał przewagę i częściej zagrażał bramce rywali. Na udokumentowanie przewagi musieliśmy jednak poczekać do 38 minuty kiedy to po dwójkowej akcji Miller i Szuprytowski wymienili kilka podań po czym ten drugi strzelił kolejną już bramkę w tym sezonie. W drugiej połowie to gospodarze poprawili grę i za wszelką cenę chcieli odwrócić losy spotkania i zdobyć pierwsze punkty w roli gospodarza w tym sezonie, a może i przełamać bardzo złą passę jeśli chodzi o zwycięstwa na własnym stadionie( ostatnią wygraną w meczach o punkty odnotowali 18 sierpnia 2018 roku). Swój upór udokumentowali w 67 minucie, kiedy to bramkarza Olimpii pokonał Arkadiusz Woźniak. To było jednak wszystko na co pozwoliła gospodarzom defensywa żółto-biało-niebieskich i spotkanie zakończyło się remisem.

baner 750

Po tym spotkaniu nasz zespół zachował 6 miejsce w tabeli będąc wraz z Resovią Rzeszów jednym z dwóch zespołów które w tym sezonie nie poznał jeszcze goryczy porażki. Szanse na kolejne punkty nasz zespół będzie miał w niedzielę, kiedy to podejmą przy Agrykola Stal Stalową Wola. Patrząc po tabeli i tym, że rywale w dotychczasowych spotkania zdobyli zaledwie jeden punkt to Olimpia będzie faworytem tego spotkania

GKS Katowice – Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)
0:1 – Szuprytowski (38′), 1:1 – Woźniak (67′)