http://www.abiprint.pl/

Ogrody na medal z Kasią Bosacką

Kwiecień 23, 2019 22:35 17

Już w najbliższą sobotę – 27 kwietnia – w centrum handlowym Ogrody odbędą się warsztaty ogrodnicze z Kasią Bosacką. Elblążanie dowiedzą się, jak stworzyć i pielęgnować domowy ogródek na balkonie, tarasie lub parapecie. Nastąpi też inauguracja drugiej edycji konkursu „Ogrody na medal”.

Katarzyna Bosacka, dziennikarka telewizyjna, autorka programów „Wiem, co jem” i „Co nas truje”, orędowniczka zdrowego i ekologicznego stylu życia, pokaże uczestnikom wydarzenia, które rośliny – jadalne i ozdobne – warto uprawiać w domu, jak je pielęgnować, dlaczego warto i od czego zacząć.

Podczas części warsztatowej klienci będą mogli zasadzić własne rośliny, dowiadując się, jakie doniczki, narzędzia i nawozy najlepiej wykorzystać. Katarzyna Bosacka opowie o sadzonkach i nasionach ekologicznych, doborze roślin względem pory roku. Będzie też część poświęcona ziołom i roślinom jadalnym takim jak rukola, roszponka, jarmuż, fasola, pomidory.

– Nazwa galerii zobowiązuje – chcemy pokazać naszym klientom, że nie trzeba mieszkać w domu z ogrodem, aby móc pochwalić się własną hodowlą roślin. Wydarzenie będzie szczególnie atrakcyjne ze względu na część warsztatową oraz konkursy z nagrodami – podkreśla Sandra Gieda, marketing manager Ogrodów.

Ważnym punktem programu będzie część spotkania pod hasłem „Nie marnuj!”. Prowadząca opowie o tym, że w domu można zasadzić ponownie marchew, pietruszkę, cebulę, buraki, seler, por, czosnek, a nawet imbir. Klienci dowiedzą się też, że warzywa mają dużo więcej jadalnych części, niż nam się wydaje.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 kwietniaw godz. 12.00-18.00. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie z Katarzyną Bosacką będzie jednocześnie inauguracją konkursu „Ogrody na medal”, którego pierwsza edycja w 2018 roku zaangażowała mieszkańców Elbląga w dbanie o przestrzeń publiczną naszego miasta. W konkursie będzie można zgłaszać ogrody oraz balkony, które przeszły aranżacyjną metamorfozę w czasie trwania konkursu, czyli od kwietnia do września tego roku. zarządza CBRE.