http://www.abimex.pl/

O ziołach w literaturze

Sierpień 1, 2018 16:28 34

W czwartek 2 sierpnia, o godz. 11.00 w ramach letniego cyklu „Ziołowe lato w bibliotece” zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na wykład Jana Brzozeckiego pt. „Zioła w literaturze”. Wstęp wolny.

Jan Brzozecki – wieloletni dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku, jednego z najstarszych festiwali organowych w Polsce. Odtwórca historyczny. Brał udział w wielu imprezach rekonstrukcyjnych tj. „Oblężenie Fromborka”, „Święto Chleba”, „Bitwa pod Grunwaldem” i innych, gdzie najczęściej występował jako św. Wojciech (jak sami mówi, habit to jego „strój służbowy”). W Bibliotece Elbląskiej w ramach ubiegłorocznego cyklu „Lato pełne smaków” opowiadał o kuchni krzyżackiej.

„Ziołowe lato w bibliotece” to kontynuacja spotkań, które począwszy od roku 2016 organizowane są latem w Bibliotece Elbląskiej. W wakacyjne czwartki zapraszamy na wykłady i warsztaty poświęcone przepisom kuchni regionalnej, zastosowaniem ziół w kuchni i kosmetyce. Będzie jak zawsze ciekawie, smacznie i pachnąco. Spotkania odbywają się w zabytkowych wnętrzach Biblioteki Elbląskiej (sala „U św. Ducha”).

Program kolejnych spotkań:

9.08, godz. 11.00

Jakub Tomasz Woźniak – Herbaty w naszych domach dawniej i dzisiaj (wykład)

16.08, godz. 11.00

Grażyna Nawrolska – O kremach, balsamach i perfumach w średniowieczu (wykład)

23.08, godz. 11.00

Barbara Bukowska – Marchew po mazursku, lody bananowe (warsztat kulinarny)

Miejsce spotkań: Sala „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej (z uwagi na trwający remont: wejście z podjazdem dla niepełnosprawnych)

Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej i Elbląskiej Rady Seniorów

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg w ramach projektu „Lato pełne ziół”.