http://klinikapotocki.com

Nowe zawodniczki EKS Startu Elbląg mogą dać drużynie nową energię i entuzjazm

Lipiec 12, 2019 11:14 25

W minionym sezonie EKS Start Elbląg zakończył rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet na 4 miejscu. W drużynie podobnie jak w poprzednim sezonie dojdzie do wielu przetasowań jednak doświadczony trener Andrzej Niewrzawa znów wierzy, że drużyna będzie grała w stylu do jakiego przyzwyczaił Start Elbląg swoich kibiców. Zapraszamy do wywiadu z trenerem EKS Start Elbląg – Andrzejem Niewrzawą.

Start Elbląg zakończył miniony sezon na 4 miejscu. W rywalizacji o 3 miejsce lepsza okazała się drużyna Energa AZS Koszalin. Jak ocenia Pan ubiegły sezon?

Ostatni sezon był to sezon zmian. Zarówno organizacyjnych jak i sportowych. Sam wynik sportowy na koniec sezonu uważam za pozytywny biorąc pod uwagę te dwa aspekty. Organizacja klubu, problemy na początku sezonu, wkomponowanie nowych zawodniczek do składu odbiła się na wynikach kilku spotkań w rundzie jesiennej. Do tego przez cały sezon ciągnęły się absencje takich zawodniczek jak np. Świerżewska, która straciła kilka pierwszych kolejek. Z każdym meczem było jednak coraz lepiej. Powrót Asi Wagi w styczniu pomógł nam sportowo. Było więcej możliwości zmian podczas meczu. Graliśmy już lepiej, skuteczniej i przede wszystkim złapaliśmy swój styl. Styl Startu Elbląg. Agresywny i odważny.

Po zakończeniu sezonu, w Starcie nastąpiło wiele przetasowań, z zespołu odchodzi 8 zawodniczek w tym najlepsza strzelczyni zespołu Patrycja Świerżewska. Czy wiadomo już jak będzie wyglądał nowy skład zespołu? Które pozycje potrzebują wzmocnień?

Odejście 8 zawodniczek, to zawsze jest problem, ale zarazem szansa na pozyskanie nowej energii i entuzjazmu od tych które niebawem dołączą. Jedynie pozycja obrotowych pozostaje bez zmian. Basia Choromańska i Tatjana Trbovic. Na każdej pozostałej zobaczymy inną jakość, inną zawodniczkę. Podstawowa pozycja w piłce ręcznej to bramka. Tutaj dobrze pokazała się Wioleta Pająk i mamy nadzieje, że dalej będzie się rozwijać. Klaudię Powagę zastąpi reprezentantka Islandii Hafdis Renatodottir. Aliona Shupyk z Ukrainy zastąpi Hanię Jaszczuk. Alicja Pękala zastąpi Kasię Kozimur. Z kolei Milena Kaczmarek i Ola Dronzikowska Magdę Balsam. Milena Rancic z Serbii ma wzmocnić lewe skrzydło po odejściu Asi Gadziny i Julki Wtulich. Kasia Cygan z młodzieżowej reprezentacji Polski zastąpi Paulinę Uścinowicz odchodzącą do duńskiego klubu. Do zespołu dojdzie juniorka Julka Szulc, nominalna lewoskrzydłowa. Pracujemy jeszcze nad jednym transferem. Liczymy że Justyna Świerczek przejmie rolę zdobywania bramek po Patrycji Świerżewskiej. Kierowaniem gry nadal będzie się zajmowała Asia Waga. Kolejny sezon w Starcie zaliczy Ola Jędrzejczyk, od 21 czerwca występująca już jako Ola Garczarczyk po tym jak wzięła ślub. Bardzo liczymy na dalszy rozwój Pauliny Stapurewicz.

Jakie są plany na okres przygotowawczy dla Startu Elbląg na najbliższy sezon?

W związku z tym , że jest sporo nowych zawodniczek akcent przygotowań pójdzie raczej w kierunku większej ilości gier. Daty poznamy wkrótce, gdyż czekamy na informacje o nowym kształcie ligi zawodowej kiedy to poznamy ilość rywali i terminy spotkań ligowych.  Planujemy udział w kilku turniejach. Niektóre odbędą się także w Elblągu.

Każdy z klubów PGNiG Superliga Kobiet musi do startu nowego sezonu uzyskać licencję. Czy kibice mogą być spokojni o start klubu w najbliższym sezonie? Jak wygląda sytuacja organizacyjna i finansowa w klubie?

Pytanie o sytuację finansową klubu to dobre pytanie do osób z pionu organizacyjno- zarządzającego. Z informacji, które usłyszeliśmy ostatnio na walnym zgromadzeniu sprawozdawczo wyborczym EKS Start, sytuacja po ubiegłorocznych zawirowaniach normuje się. Duża determinacja włodarzy klubu pozwoliła wyprowadzić klub na prostą i z optymizmem pozwala patrzeć na wyniki prac komisji licencyjnej przed rozgrywkami nowego sezonu. Sezonu EKS Startu Elbląg w profesjonalnej lidze piłki ręcznej kobiet.

Prawdopodobnie z kadrą Polski pożegna się trener Leszek Krowicki a w/g jednego z portali w gronie kandydatów na następców pojawia się między innymi pana nazwisko. Czy bierze Pan pod uwagę objęcie funkcji trenera polskich szczypiornistek?

Trenerem reprezentacji Polski kobiet jest Leszek Krowicki. Dywagacje na temat zastąpienia obecnego szkoleniowca są wobec tego bezzasadne. Co przyniesie przyszłość zobaczymy. Jeżeli pojawiają się natomiast informacje na temat mojego ewentualnego udziału przy tworzeniu przyszłej kadry, to tylko pozostaje się cieszyć, że nasza praca w Starcie została zauważona.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy owocnej pracy w okresie przygotowawczym

logo-czarne