http://www.hotelgiuliana.com

Nie trzy a cztery. Podpisano umowę na zakup kolejnego tramwaju

Styczeń 18, 2019 18:00 58

W czerwcu ubiegłego roku podpisano umowę na zakup trzech nowych tramwajów. Już wtedy mówiło się, że jest szansa na „domówienie” kolejnego pojazdu w wypadku otrzymania unijnego dofinansowania. Wczoraj doszło do podpisania umowy z firmą Modertrans Poznań na zakup tej właśnie jednostki.

Wszystkie pojazdy wyjadą na elbląskie tory w przyszłym roku. Termin wykonania 3 pierwszych tramwajów upływa z końcem bieżącego roku, a w pierwszej połowie stycznia 2020 r. planowane jest zakończenie odbiorów i uzyskanie homologacji umożliwiającej dopuszczenie wagonów do użytkowania. Całkowita wartość zamówienia to 7 072 500,00 zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi 4 881 750 zł. Jeśli chodzi o 4 jednostkę to termin dostawy nowego kompletnego wagonu to zgodnie z umową: 31.01.2020 r a koszt to 3 345 600 zł, z czego z dofinansowanie unijne wynosi 1 907 092,68 zł.

Przedmiotowe zadanie także realizowane jest przy współfinansowaniu środkami Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020.

baner 2

Jak będzie wyglądał nowy tramwaj?

Przedmiotem umowy jest dostawa nowego wagonu jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości od 14m do 15,5m częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu, posiadającego świadectwo homologacji.

Oprócz wyprodukowania i dostawy samego wagonu tramwajowego zakres zamówienia obejmuje także: dostawę mobilnego urządzenia do prowadzenia prac lakierniczych, dostawę elementów specjalistycznego wyposażenia obsługowego, dostawę pakietu naprawczego, usługi szkolenia pracowników oraz opracowanie dokumentacji technicznej, przekazania oprogramowania i licencji.

Nie tylko tramwaje ale i torowisko

Miasto informuje, że niezależnie od powyższego przygotowujemy też do podpisania umowę na przebudowę torowiska wraz z trakcją tramwajową na terenie zajezdni tramwajowej w związku z planowanym wykonaniem nowej hali stalowej na tym terenie. Aktualnie czekamy na zweryfikowanie dokumentu zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wykonawcą przebudowy torowiska wraz z trakcją będzie firma Rajbud z miejscowości Szymbark. Po otrzymaniu danych do zawarcia umowy, przygotujemy podobną informację o tym zamówieniu. Tą umowę także planujemy zawrzeć w styczniu.

Projekt budżetu uwzględnia zwiększenie środków na zadaniu związanym z budową hali na terenie zajezdni. Po zatwierdzeniu budżetu przez Radę Miejską będziemy mogli wyłonić wykonawcę na budowę hali i podpisać umowę. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: Usługi ogólnobudowlane mgr inż. Markiewicz Mirosław z Gronowa Górnego k. Elbląga.