luka vision

Nie trzeba być Posłem wiele kadencji, by aktywnie działać od początku!

Maj 26, 2020 10:05 09

W październiku 2019 roku wyborcy z okręgu 34 wybrali swoich Posłów. Od tego czasu minęło mniej więcej pół roku. Ku zaskoczeniu wielu, to debiutant z naszego okręgu Zbigniew Ziejewski, Poseł PSL-Koalicja Polska udowadnia, że nie trzeba być Posłem wiele kadencji, by aktywnie działać od początku.

Nie trzeba być Posłem wiele kadencji, by aktywnie działać od początku!

W naszym regionie od wielu kadencji bez problemu reelekcję uzyskują np. Posłowie PiS Jerzy Wilk, Leonard Krasulski czy Posłowie Platformy Obywatelskiej Jacek Protas czy Elżbieta Gelert. Przez wiele ostatnich wyborów trudno w ogóle było złamać duopol Platforma Obywatelska – Prawo i Sprawiedliwość. W minionych wyborach parlamentarnych tej sztuki dokonał Poseł PSL Koalicja Polska Zbigniew Ziejewski oraz Posłanka Lewicy Monika Falej.

Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów życia społecznego cieszy fakt, że nowy Poseł Zbigniew Ziejewski łamie stare mity o tym, że skutecznie reprezentować mieszkańców mogą tylko doświadczeni Posłowie. Tak nie jest, co w pierwszym półroczu swojego mandatu Poselskiego udowadnia Poseł Zbigniew Ziejewski.

Przypomnijmy w minionych wyborach uzyskał on 9028 głosów po bardzo dynamicznej i pełnej niestandardowych pomysłów kampanii wyborczej.

Poseł PSL Koalicja Polska nie postanowił jednak schować się na 4 lata w poselskich ławach i ponownie przypomnieć nam o sobie w 2023 roku podczas kolejnej kampanii wyborczej.

Skuteczna pomoc dla mieszkańców Elbląga i okolic poprzez sprawną pracę Biura Poselskiego

Od pierwszych miesięcy jest niezwykle aktywny na swojej ziemi z której pochodzi i prowadzi działalność gospodarczą. Co jednak ważne stara się również poznać problemy mieszkańców z innych miejscowości. Doświadcza tego z całą pewnością Elbląg i mieszkańcy okolicznych miast.

W tym mieście Zbigniew Ziejewski zorganizował biuro Poselskie, gdzie on sam, ale również merytoryczny zespół pomagają wielu lokalnym mieszkańcom w problemach prawnych lub które wymagają wsparcia Posła w Warszawie. Dzięki utworzeniu biura w Elblągu, korzystają z pomocy również mieszkańcy okolicznych miejscowości jak Pasłęk, Braniewo, Frombork, Tolkmicko, Kadyny czy Suchacz.

http://www.bogatyelblag.pl/posel-psl-zbigniew-ziejewski-otworzyl-biuro-poselskie-w-elblagu-jestesmy-po-to-by-pomagac-mieszkancom-regionu-rozwiazywac-ich-problemy,105178.html

Pomoc najbardziej potrzebującym- wspaniała inicjatywa dla dzieci z Domu Dziecka

Poseł Zbigniew Ziejewski, nie zapomina o tych, którzy najbardziej potrzebują ludzkiej życzliwości i dobrego serca.

http://www.bogatyelblag.pl/zbigniew-ziejewski-posel-o-wielkim-sercu,104263.html

W grudniu 2019 roku objął swoim patronatem Dom Dziecka w Elblągu. 6 grudnia podczas Mikołajek wręczył dzieciom kosz słodyczy i owoców oraz zaprosił dzieci na wycieczkę do Sejmu w Warszawie. Tego dnia zgromadzonym dzieciom mówił:

Kochane Dzieci, co ciekawe misję pomocy Domom Dziecka realizuje o wiele wcześniej niż zostałem Posłem. Od ponad dwudziestu lat, będąc jeszcze studentem w Olsztynie na Akademii Rolniczo- Technicznej, biegałem ze swoimi koleżankami i kolegami odwiedzając Domy Dziecka i po dziś dzień tak mi pozostało. Cieszę się, że dzisiaj jestem w Elblągu bo z tego okręgu startowałem i na pewno nie jest to moja ostatnia wizyta u Was. Jeśli jakiejś pomocy byście potrzebowali, Pani Dyrektor i Kochane Dzieci, a Poseł będzie mógł Wam pomóc to postaram się to zrealizować. Przyjechałem do Was z jeszcze jedną niespodzianką, chciałem Wam pokazać Warszawę, zabrać Was na wycieczkę, zabrać Was do Sejmu, żebyście mogli zobaczyć wszystkich Posłów, żebyście mogli zobaczyć jak wygląda debata Sejmowa, żebyście mogli zjeść tam gdzie jedzą Posłowie, tak żeby był to dla Was miły i przyjemny dzień.

Na dowód tego, że chcemy coś takiego zrobić wręczam Wam pamiątkową tablicę zapraszającą na wyjazd do Warszawy, ustalcie tylko z Panią Dyrektor kiedy chcielibyście się do Sejmu wybrać, ja będę tam na Was czekał. Może uda się to nawet w tym roku jeśli będziecie chcieli, czeka na Was autokar, przewodnik, który opowie Wam wszystko o Sejmie a ja Was zaproszę na pyszny obiad. To taki mikołajkowy prezent ode mnie, abyście wiedzieli, że są wśród Was osoby, Dyrekcja, grono pedagogiczne, które się o Was troszczy. Z chęcią będę Was wspierał przez najbliższe lata, Wszystkiego Najlepszego w mikołajkowym dniu – mówił Poseł PSL Zbigniew Ziejewski podczas wizyty w Domu Dziecka w Elblągu.

Słowa, jak to ma w zwyczaju Poseł Zbigniew Ziejewski, zamienił w czyny a wycieczka do Sejmu odbyła się pod koniec stycznia 2020 roku:

http://www.bogatyelblag.pl/sejm-moze-byc-radosny-dokonal-tego-posel-z-naszego-regionu-ze-swoimi-goscmi,105320.html

W wycieczce wzięły również udział dzieci z SP nr 19 w Elblągu, gdzie z kolei Poseł tłumaczył dzieciom podczas jednej z wizyt na czym polega praca parlamentarzysty.

http://www.bogatyelblag.pl/szkola-podstawowa-nr-19-w-elblagu-ma-nowego-przyjaciela-kto-zdobyl-ogromna-sympatie-dzieci,105906.html

Skuteczny w terenie, aktywny w Sejmie!

Poza pracą w terenie w okręgu elbląskim Poseł Zbigniew Ziejewski pokazuje, że niezwykle aktywny jest również w Sejmie. Wrażenie robi jego obecność podczas głosowań sejmowych. Poseł wziął udział prawie w 97 % głosowań sejmowych.

Ponadto zgłosił m.in. interpelację w zakresie sytuacji na rynku ciepłowniczym w Elblągu, dramatycznej sytuacji w rolnictwie, zmniejszenia subwencji oświatowej o ponad 1,1 miliona złotych na 2020 roku dla samorządu elbląskiego czy remontu kładki nad torami w Morągu.

Podczas wystąpienia Sejmowego poruszył też temat z Iławy gdzie nie wybudowano 2 wiaduktów na trasie S16 łączącej Gdańsk z Warszawą, których brak powoduje paraliż tej miejscowości dla przejezdnych i mieszkańców. Poseł pytał o środki na ten cel.

Jak więc widzimy Poseł PSL Koalicja Polska Zbigniew Ziejewski pokazuje nową jakość w polityce. Nie dzieli, nie krytykuje innych na każdym kroku, jak ma to w zwyczaju wielu Posłów w Polsce. Przy tym wszystkim mimo, iż doba ma tylko 24 godziny skutecznie sprawuje obowiązki Poselskie w Warszawie i w swoim okręgu oraz bycie przedsiębiorcą.

Koronawirus z racji bezpieczeństwa musiał wstrzymać wiele nowych inicjatyw, jednak z całą pewnością wielu wyborców okręgu 34 nie może doczekać się już dalszych wyzwań jakie postawił przed sobą Poseł PSL Koalicja Polska Zbigniew Ziejewski.

Red.