arket

Nie masz na kogo zagłosować? Dołącz do akcji w Elblągu 4 listopada oddaję #Głos Nieważny 2 tura

Listopad 2, 2018 19:00 59

W niedzielę masz zadecydować czy zagłosujesz na Prezydenta Witolda Wróblewskiego, czy kandydata PiS Jerzy Wilk na przyszłego Prezydenta Elbląga. Tymczasem za sprawą akcji młodzieży w Elblągu masz też trzeci wybór, oddać #Głos Nieważny i dać czerwoną kartkę polityce, jaka jest prowadzona w naszym mieście od kilkunastu lat.

4 listopada oddaję #Głos Nieważny 2 tura. To postawa jak najbardziej demokratyczna

Prośba zainicjowania akcji młodych elblążan została przedstawiona kilka dni temu na łamach naszego portalu. Młodzi wypunktowali co ich wkurzyło podczas tegorocznej kampanii wyborczej. Wskazali minusy kandydatów co zawiedli ich podczas tej kampanii, oraz podkreślili, że nie podobają im się wskazania na kogo mają głosować.

Wielu z nich po prostu nie chce głosować na nikogo! – z Elbląga wyjeżdża spora liczba mieszkańców od wielu lat i pora to zmienić. Młodzi uważają, że nie otrzymali dobrej propozycji na przyszłość ani nie wykreował się żaden konkretny lider na przyszłość.

http://www.bogatyelblag.pl/na-prosbe-mlodych-elblazan-czy-elblag-da-czerwona-kartke-elblaskim-politykom-rusza-akcja-4-listopada-glos-niewazny-2-tura,92909.html

Przez kilka dni w komentarzach młodzi zwolenników akcji zniechęcano słowami, że głos nieważny to żałosna postawa, dziecinada czy Elblągowi grozi wprowadzenie Komisarza.

Nie jest to oczywiście PRAWDĄ. Młodzi dziś przekazali nam grafiki mówiące o tym, że GŁOS NIEWAŻNY to bardzo świadomy wyborca oraz, że jest to jak najbardziej obywatelska i zgodna z kodeksem wyborczym postawa.

12

Czy ktoś z komentujących buntował się jak trwała w Polsce akcja „Zabierz Babci dowód?”. Dlatego teraz młodzi mimo komentarzy zniechęcających przekazują instrukcję dla tych co nie są ani za jednym kandydatem ani za drugim a chcą spełnić swój obywatelski obowiązek wzięcia udziału w wyborach.

Poniżej instrukcja dołączenia do akcji 4 listopada oddaję # Głos Nieważny 2 tura

gr