gwiazdka

Najbogatsze województwo w Polsce ma kłopoty finansowe

Lipiec 5, 2013 07:00 45

Do sensacyjnych informacji dotarła wczoraj „Rzeczpospolita”, która sugeruje, że województwo mazowieckie może tracić płynność finansową.


Wiele mówi się w ostatnim czasie o odwołaniu Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz i porównująć do sytuacji w Elblągu schemat działania zaczyna być podobny. Jednym z punktów jest rzucenie mieszkańcom informacji o braku płynności finansowej.


Trudno powiedzieć czy informacje „Rzeczpospolitej” to prawda czy nie ale jeśli jest w tym sporo poprawnych danych to rzeczywiści w Polsce nie dzieje się najlepiej.
Województwo mazowieckie wypracowuje 21 % PKB Polski. Podobno o trudnej sytuacji finansowej województwa napisał Adam Struzik (PSL) do szefa jednej z jednostek budżetowych.
Jak pisze Rzeczpospolita skarbnik Urzędu Marszałkowskiego niestety potwierdza te informacje – do tej pory zamiast 800 mln złotych z podatku CIT uzyskaliśmy zaledwie 500 mln.
Radni są zszokowani i uważają, że marszałek Struzik ich okłamuje. Jak mówi radny SLD Grzegorz Pietruczuk potrzebny jest audyt finansów województwa.

MJ źródło Rzeczpospolita