http://luka-finance.pl/

Nad rzeką Elbląg powstanie plaża i kąpielisko? – tego chce kandydat Kukiz’15

Październik 12, 2018 20:55 58

Elblążanie co wakacje przeżywają dramat, jeśli idzie o upały w mieście. Od kiedy zamknięte zostało kąpielisko przy ulicy Spacerowej, nie ma miejsca w mieście by w letnie dni z przyjaciółmi czy rodziną i dziećmi skorzystać z plaży oraz kąpieli w mieście. Chce to zmienić kandydat na Prezydenta Elbląga Kukiz’15 Stefan Rembelski.

Plaża i kąpielisko nad rzeką Elbląg – zagospodarowanie zaniedbanego terenu po prawej stronie rzeki

12 października na moście nad rzeką Elbląg kandydat na Prezydenta Elbląga z Kukiz’15 Stefan Rembelski podczas konferencji prasowej pokazał lokalnym mediom tereny po prawej stronie rzeki, które chciałby w przyszłości zagospodarować wzorem dużych europejskich i polskich miast na plaże i kąpielisko. Stefan Rembelski, stwierdził, że także w Elblągu możemy mieć swoją małą plażę Copa Cabanę. Takie plaże jak widzimy po podróżach, można przecież zaobserwować np. w Pradze nad Wełtawą czy w stolicy Słowacji Bratysławie nad Dunajem.

baner

Niski koszt inwestycji w porównaniu z rewitalizacją Basenu przy ulicy Spacerowej

W takim stanie rzeczy budowa kąpieliska i plaży na wprost Starego Miasta byłaby wielką atrakcją dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Inwestycja mogłaby powstać w partnerstwie publiczno prywatnym z udziałem elbląskich przedsiębiorców. Po wniesieniu przez miasto aportem gruntów ( lub jego wieloletniej dzierżawie) nakłady inwestycyjne zamknęły by się kwotą nie większą jak 7 -8 mln złotych. Formuła partnerstwa publiczno- prywatnego nie wyklucza dążeń elblążan do odbudowy kąpieliska na Spacerowej w przyszłości. Wszystko musi być jednak wyliczalne – tłumaczył podczas konferencji Stefan Rembelski.

Kandydat Kukiz’15 zwrócił również uwagę na jakość wody. Podkreślił, że może nie będzie ona nigdy tak idealna jak w jeziorach mazurskich ale nie ustępuje ona klasą wody jaka jest dostępna w Zalewie Wiślanym gdzie tak często jeżdżą elblążanie się kąpać. Jeszcze w 2009 roku woda w rzece Elbląg była pozaklasowa. Dzisiaj po wielu latach jakość wody na tyle się poprawiła, że niektóre jej parametry są w klasie drugiej, niektóre w trzeciej czy czwartej. Inwestycja będzie również uwzględniała wszelkie względy bezpieczeństwa dla kąpiących się poprzez różne rozwiązania techniczne jakie obowiązują obecnie na świecie – mówił Stefan Rembelski, kandydat Kukiz’15 na Prezydenta Elbląga.

Na sam koniec przedstawiona została wizualizacja założeń projektu i jak plaża i kąpielisko mogłyby wyglądać w przyszłości. Patrząc na zaniedbany prawy brzeg rzeki inwestycja ta może być świetnym pomysłem by zwiększyć atrakcyjność Starego Miasta w Elblągu.

DCIM100GOPROG0032011.
wybory 1z2wybory 2z2