http://luka-finance.pl/

Nad rzeką Elbląg powstanie baza sportów wodnych

Wrzesień 10, 2018 16:38 58

Potencjał rzeki Elbląg w naszym mieście przez wiele lat nie był wystarczająco wykorzystywany. Na szczęście z roku na rok pojawia się coraz więcej ciekawych inwestycji, począwszy od nowych marin po zbliżającą się budowę przekopu przez mierzeję. Kolejną z nich, która ma powstać w ciągu dwóch lat, ma być baza sportów wodnych.

W ramach projektu na rzece przy Moście Wysokim powstać ma Kontenerowa baza turystyczna z zapleczem socjalnym, salą szkoleniową, bosmanatem, przebieralnią, toaletami i pływającym pomostem.(ok. 200m2 powierzchni) Powstanie również biuro obsługi klienta i zaplecze administracyjne będą się mieściły w houseboacie. Projekt obejmuje także zakup sprzętu. Będą to łodzie żaglowne typu Optimist, Łodzie typu Omega, Łodzie motorowe, Kajaki oraz rowery wodne.

Pomysłodawcą tego projektu jest Marcin Trudnowski, właściciel Grupy Wodnej, która od wielu lat podejmuje wiele inicjatyw związanych z rekreacją nad wodą oraz samą nauką pływania.

Baza ma nie tylko zachęcić do sportów wodnych, ale również przyciągnąć do naszego miasta turystów. Elbląska inwestycja ma kosztować prawie 2,5 mln złotych, z czego 70% to dofinansowanie z Programu Polska Wschodnia. Sama elbląska inwestycja to jednak nie wszystko. Ma ona być jednym z elementów większego projektu turystycznego „W Krainie Ślimaka”, który realizuje konsorcjum firm „TORFEX” – Firma Handlowo Usługowa Janusz Wołoszyński, AGROTURYSTYKA Mirosław Jarząbek i PPHU „GRUPA” Marcin Trudnowski. Przedmiotem projektu jest utworzenie i wdrożenie innowacyjnego, sieciowego produktu turystycznego. W ramach tego projektu w okolicach Pasłęka powstaje restauracja, w której serwowane będą dania ze ślimaków. Z kolei pod Fromborkiem zostanie uruchomione SPA z linią dedykowanych kosmetyków. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało 22 mln złotych, z czego ponad połowa to dofinansowanie unijne.