http://klinikapotocki.com

Na remont samolotu JAK 12-A należącego do elbląskiego Aeroklubu uzbierano ponad 5 000 zł. Dla wpłacających czeka nagroda w postaci lotu szybowcem!

Marzec 13, 2019 17:41 55

JAK 12-A jest to wielozadaniowy samolot otrzymany w formie darowizny, który służył dla polskiego lotnictwa cywilnego, jak i wojskowego. Znalazł on również szerokie zastosowanie w elbląskim aeroklubie – był niezastąpiony ze względu na swoje możliwości. Aby samolot wrócił do swojej poprzedniej sprawności potrzebny jest remont, na który trzeba uzbierać 50 000 zł. 1/10 za nami.

JAK 12-A był wykorzystywany między innymi do lotów widokowych i skoków spadochronowych. Jednak jego głównym zadaniem i zaletą było holowanie szybowców. Samolot potrafił jednocześnie holować nawet do 3 szybowców jednocześnie i charakteryzował się dobrymi parametrami technicznymi.

baner 2

- Obecnie sekcja szybowcowa w aeroklubie cieszy się największą popularnością, dążymy do popularyzacji tego sportu wśród młodzieży i kto wie może wyszkolenia nowego mistrza świata! Nasi instruktorzy w pocie czoła przeprowadzają szkolenia od świtu do zmierzchu, wyciskając z naszego obecnego sprzętu maksimum. Remont JAKA-12A otworzyłby nam dodatkowe horyzonty i umożliwił nasz rozwój. Obecnie samolot wymaga remontu poszycia skrzydeł i kadłuba. Aeroklub w tym momencie nie dysponuje odpowiedniej wielkości środkami finansowymi aby pokryć remont, posiadamy jedynie 20% całkowitej kwoty z 75000 zł. W tym momencie renowacja pozwoli na uzyskanie klasy specjalnej samolotu.- czytamy na stronie organizatorów akcji zrzutka.pl

Aktualnie samolot stoi w hangarze przygotowany do remontu, a jedynym ograniczeniem jest budżet.

- Mamy nadzieje, że dzięki wsparciu Was wszystkich razem z członkami Aeroklubu Elbląskiego, przywrócimy naszą lokalną dusze lotnictwa do świata żywych! – zapowiadają miłośnicy lotnictwa

Na wpłacających czeka nagroda, która dla niejednej osoby jest spełnieniem marzeń – lot szybowcem. Przydział nagrody jest podzielony na trzy kategorie:

- Wpłata minimum 500 zł – 5-7 minutowy lot szybowcem za wyciągarką.

- Wpłata min, 1000 zł – 15 minutowy lot szybowcem

- Wpłata min. 2000 zł – 30 minutowy lot szybowcem

Wpłat można dokonywać na stronie: https://zrzutka.pl/hg87px