http://klinikapotocki.com

(Na prośbę młodych elblążan): Czy Elbląg da czerwoną kartkę elbląskim politykom? – Rusza akcja 4 listopada # Głos Nieważny 2 tura

Listopad 2, 2018 18:30 48

W 1 turze wyborów Prezydenckich i do Rady Miasta poszła olbrzymia rzesza elblążan. Jak podliczyliśmy przy urnach było ok. 10 tys. elblążan więcej niż w roku 2014. Niestety kolejny raz marzenia naiwnych elblążan, że nowy Prezydent i Rada Miasta będą miały nową jakość prysły w ostatnich dniach jak bańka mydlana. 2 tura nie musi jednak oznaczać porażki elblążan. Głos nieważny w 2 turze wyborów to też słyszalny głos elblążan, którzy zniesmaczeni są ciągłymi układankami politycznymi ponad głowami mieszkańców.

Wielu elblążan znów nie ma lidera w mieście! – koniunkturalizm króluje nad ideami w polityce

Dla wielu młodych ludzi od wielu lat (mimo wielu zasług dla miasta) kandydaci, którzy weszli do 2 tury nie są utożsamiani ze zmianami jakich oczekuje młode pokolenie. Nie chodzi o jakieś szczególne wady Prezydenta Witolda Wróblewskiego czy Jerzego Wilka ale to, że wokół nich po prostu mało jest młodych i dynamicznych elblążan. Raczej otoczeni są wieloma dobrze znanymi twarzami w różnych kręgach społecznych.

Sporą nadzieją był Michał Missan z Koalicji Obywatelskiej, który kampanię oparł właśnie na młodych elblążanach i do nich kierował głównie swój przekaz. W dniu wczorajszym jak mówi wielu młodych elblążan, którzy ponownie dali szansę w tych wyborach Koalicji Obywatelskiej padł kolejny bastion nadziei na ZMIANY w Elblągu. O tym poniżej.

Do naszej Redakcji zgłosiło się sporo młodych osób, które powiedziały, że w 2 turze wyborów mimo chęci spełnienia demokratycznego obowiązku nie mają za kim zagłosować mimo apelów czołowych polityków z elbląskiej sceny politycznej.

Młodzi nigdy się nie poddają i chcą sprawdzić jak dużo osób w naszym mieście zawiedzionych jest tym jak prowadzona jest polityka w Elblągu.

4 listopada #Głos Nieważny 2 TURA! Lub 4 listopada #Głosuję na Stefana

Wielu młodych elblążan zdradziło nam, co mają do zarzucenia kandydatom, którzy startowali na Urząd Prezydenta. Co ciekawe z całego grona kandydujących jedynym, który nie zawiódł był ten, który zdobył najmniejszą liczbę głosów, Stefan Rembelski, kandydat Kukiz’15.

Młodzi proponują wszystkim elblążanom, którzy nie widzą ani nadziei w Prezydencie Witoldzie Wróblewskim oraz Jerzym Wilku z PiS lub, którzy wcześniej głosowali na Michała Missana z Koalicji Obywatelskiej oddanie głosu nieważnego i dopisanie do kartki 4 listopada # Głos Nieważny 2 tura!

W przypadku gdy polubiliśmy Pana Stefana Rembelskiego z Kukiz’15, który bardzo poruszał dużo kwestii wolnorynkowych i zdobycia zysków dla miasta dopisujemy do kartki 4 listopada # Głosuję na Stefana

Głos nieważny będzie traktowany jako zamazanie całego kwadratu przy nazwiskach obydwu kandydatów. Dopiski mogą być już tylko Waszą fantazją!

Oto błędy jakie młodzi (a może i starsi) wytknęli politykom elbląskim:

wroblewski

wilkmissan

rembelski
Ile będzie głosów nieważnych w Elblągu? Czy znajdą się środowiska w Elblągu, którzy dołączą do akcji młodych elblążan? Przekonamy się 4 listopada.

Red.