arket

Miejska wycieczka rowerowa

Marzec 20, 2019 19:34 16

Podcień w Kamionku Wielkim MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Celem naszej wiosennej jazdy będzie najstarszy dom podcieniowy na Wysoczyźnie Elbląskiej.

Trasa: ELBLĄG-Łęcze-Kadyny-Suchacz-Nadbrzeże-Kamionek Wielki-ELBLĄG

Mapa – łączna długość trasy to około 33 km.

Zima 2019 odchodzi już do przeszłości, a nasza niedzielna wycieczka będzie już w wiosennym nastroju i – miejmy nadzieję – takim też klimacie. Obędziemy się bez topienia Marzanny, ale dźwiękiem naszych dzwonków i trąbek zimę też będzie można postraszyć.

baner 750
- Dom podcieniowy w Kamionku Wielkim to wiekowa konstrukcja z 1772 roku. Kilka lat temu niszczejąca konstrukcja znalazła swoją właścicielkę, Panią Maję Pietrasik, która rozpoczęła jej żmudną odbudowę. Korzystając z jej uprzejmości zajrzymy do wnętrza i dowiemy się co sprawiło, że zainteresowała się tym najstarszym domem podcieniowym na Wysoczyźnie Elbląskiej – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

- Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych i z płyt betonowych. Zapoznamy się z nowym odcinkiem asfaltowym na odcinku Łęcze-Kadyny. Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze, zwłaszcza że wiosenna aura bywa zdradliwa – przypomina Marek Kamm.

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

- Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nikogo nie może zabraknąć na tej nieoficjalnej inauguracji sezonu rowerowego.

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Start 24 marca o godzinie 10.00 z pętli na ulicy Ogólnej.