http://www.bogatyelblag.pl/dom-pogodnego-seniora-remi-juz-otwarty-trwa-nabor-na-wolne-miejsca,94672.html

McDonald’s od dziś 7.01 testuje papierowe słomki. Zobacz jakie restauracje z regionu wezmą udział w pilotażowym teście

Styczeń 7, 2019 17:00 42

Polska jest jednym z kilkunastu rynków na świecie, który McDonald’s wytypował do testów papierowych słomek, które mają być może w przyszłości zastąpić słomki plastikowe. W Polsce udział w pilotażowym teście weźmie 6 restauracji McDonald’s. Zobacz jakie?

Test pilotażowy ma potrwać od poniedziałku 7 stycznia do 27 stycznia 2019 roku. W Polsce udział w akcji wezmą restauracje: McDonald’s: Warszawa, ul. Świętokrzyska 3; Katowice, ul. Stawowa 5; Poznań, ul. Grunwaldzka 104 c; Gdańsk, ul. Bażyńskiego 2; Wrocław, Rynek 30; Mrągowo.

„Słomki ze względu na swój mały rozmiar są trudne do wychwycenia przez systemy segregacji odpadów i dlatego nie są poddawane segregacji i recyklingowi w takim stopniu, jak inne odpady plastikowe. W minionym roku dużo mówiło się o tej kwestii. To jednak tylko jeden z aspektów szerszego tematu opakowań jednorazowych, na którym się skupiamy w ramach strategii Scale For Good” – powiedziała dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska Anna Borys-Karwacka, cytowana w komunikacie.

McDonald’s chce w ramach strategii Scale for Good by wszystkie odpady opakowaniowe z sal jadalnych trafiały do recyklingu, a materiał, z którego opakowania są wykonane, pochodził ze źródeł odnawialnych, certyfikowanych bądź z odzysku.

Jak papierowe słomki przypadną do gustu? Jeśli masz ochotę wziąć udział w pilotażowym teście to warto wybrać się do restauracji w Gdańsku.

Red.