http://www.zadwornyassistance.pl

Marzysz o karierze pilota samolotu? Uczniowie Bartolini Air będą ćwiczyć umiejętności na lotnisku Olsztyn Mazury

Wrzesień 5, 2019 21:04 16

Dynamiczny rozwój rynku lotniczego (w Polsce 3-4 proc. rocznie) oznacza coraz większe zapotrzebowanie na profesjonalnych pilotów. Jeden z największych producentów samolotów Boeing szacuje, że na świecie co roku potrzebnych będzie 31 tys. nowych pilotów, głównie w regionie Azji i Pacyfiku. Część z nich może szkolić się również w Polsce. Łódzka szkoła lotnicza nie marnuje czasu i zwiększa swoją flotę szkoleniową. Niedawno Bartolini Air podpisała kontrakt z Ryanairem.Ryanair nawiązał współpracę z Bartolini Air. Kadeci będą ćwiczyć na lotnisku Olsztyn Mazury

17 lipca Ryanair (linia lotnicza nr 1 w Europie) ogłosił partnerstwo z polskim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air. Dzięki współpracy, irlandzki przewoźnik lotniczy, powiększy swoją kadrę o wykwalifikowanych pilotów zawodowych, którzy będą wspierać jego dalszy rozwój w całej Europie.

18-miesięczny intensywny program szkoleniowy będzie dawał uczestnikom możliwość uzyskania licencji pilota na jasnych zasadach. Po ukończonym szkoleniu będą gotowi dołączyć do szkolenia na typ Boeing 737 w Ryanair. Kadeci uczestniczący w programie odbędą szkolenie realizowane przez instruktorów Bartolini Air zgodnie z procedurami Ryanair. W ciągu najbliższych 4 lat zostanie wyszkolonych ponad 300 zawodowych pilotów. Zajęcia będą odbywały się we współpracy z Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta oraz Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.
Szkolenia na lotnisku Olsztyn Mazury rozpoczną się w kwietniu 2020 roku. W tym celu zakupionych zostanie 7 nowych samolotów dedykowanych do szkolenia Ryanair Mentored Programme.

Bartolini Air jest jednym z największych ośrodków szkolenia lotniczego w Europie Środkowej. W ramach programu we współpracy z Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta oraz Lotniskiem Olsztyn-Mazury przygotujemy pilotów do pracy w Ryanair. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 1500 pilotów z 56 krajów, a wielu z nich pracuje już w tej linii lotniczej. W ramach Ryanair Mentored Programme, kadeci będą szkoleni przez instruktorów Bartolini Air zgodnie ze standardami Ryanair (SOPS). Uczestnicy programu przejdą szkolenie na flocie nowoczesnych, jedno- i dwusilnikowych samolotów tłokowych oraz symulatorów, a profesjonalne środowisko przygotuje ich do ekscytującej i satysfakcjonującej kariery w naszej partnerskiej linii lotniczej Ryanair. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie tej wieloletniej współpracy.- mówi Bartłomiej Walas, Założyciel i Prezes Bartolini Air.

baner 2

Jakie wymagania trzeba spełniać, by móc zostać pilotem?

Największy w Europie Centralnej, funkcjonujący od 2006 roku ośrodek szkoleniowy Bartolini Air, co roku przygotowuje ponad 200 nowych pilotów do pracy dla renomowanych przewoźników rejsowych.
Szkolenie we wszystkich ośrodkach lotniczych na świecie wygląda bardzo podobnie. Rekrutujemy osoby z minimum średnim wykształceniem, i od podstaw przygotowujemy je do roli pilota zawodowego. Absolwenci po zakończeniu nauki otrzymują tzw. licencję liniową zamrożoną. Jest ona „zamrożona”, ponieważ zdobyli określone umiejętności, ale brak im jeszcze konkretnego doświadczenia i godzin lotów na pokładzie samolotów liniowych. Po 1500 godzinach lotów w roli pierwszego oficera (czyli drugiego pilota) mogą pełnić funkcję kapitana – wyjaśnia Takayoshi Iwamoto, pochodzący z Japonii instruktor ośrodka szkoleniowego Bartolini Air.

Dlaczego praca w liniach lotniczych Ryanair jest atrakcyjna?

Ryanair oferuje atrakcyjne możliwości rozwoju dla nowych pilotów, dzięki: 86 bazom lotniczym w 38 regionach, najlepszym w branży standardom szkoleniowym, atrakcyjnemu trybowi pracy, w którym po każdych 5 przepracowanych dniach przysługują 4 dni wolnego, najlepszemu w branży wynagrodzeniu (do 200 000 euro rocznie na stanowisku kapitana!), możliwości awansu, jasnej ścieżce rozwoju, najnowocześniejszej flocie w Europie, w której skład będzie wchodzić zaawansowany technologicznie samolot Boeing 737 „Gamechanger”.

Sukces lotniska Olsztyn- Mazury. Powstaną specjalne dofinansowania do szkoleń dla mieszkańców województwa

Niewątpliwie wyróżnienie lotniska Olsztyn- Mazury w programie szkolenia pilotów Ryanair spośród wielu lotnisk w Polsce to ogromny powód do dumy. Dzięki tej współpracy zyskać mogą młodzi mieszkańcy warmińsko- mazurskiego, którzy marzą w przyszłości o karierze pilota. Marszałek województwa zapowiedział, że władze województwa podjęły już pracę nad stworzeniem modelu dofinansowania do pokrycia kosztów szkolenia dla młodych mieszkańców warmińsko- mazurskiego.
Ogromnie cieszymy się, że będziemy mogli gościć u nas w regionie uczniów z całego świata i zrobimy wszystko, żeby swój pobyt u nas zapamiętali na długo i chcieli do nas wrócić w przyszłości już jako turyści wraz ze swoimi rodzinami. Ze swojej strony możemy Państwa zapewnić, że rozpoczęliśmy już pracę nad specjalnym programem stworzenia modelu dofinansowania na pokrycie kosztów szkolenia, tak, żeby pośród międzynarodowego grona uczniów szkoły kadetów Ryanair znaleźli się również młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur. – powiedział Gustaw Marek Brzezin , Marszałek województwa warmińsko – mazurskiego.

Nasze regionalne lotnisko, czyli Port Lotniczy Olsztyn Mazury to najmłodsze lotnisko komunikacyjne w Polsce. Dlatego tym bardziej cieszymy się i doceniamy fakt, że jedna z największych europejskich linii lotniczych – Ryanair wraz z najlepszą szkołą lotniczą w Polsce – Bartolinii Air wybrały właśnie nasze lotnisko jako miejsce odpowiednie dla swojej szkoły kadetów. Zarówno infrastruktura naszego Portu Lotniczego jak i bardzo wysoka jakość obsługi statków powietrznych została już niejednokrotnie przetestowana i potwierdzona przez przewoźników, dlatego jesteśmy spokojni o to że wyszkolenie 320 pilotów w ramach trzyletniego programu zintegrowanych szkoleń – RyanairMentored Programme to tylko początek naszej długofalowej współpracy. Każde przedsięwzięcie biznesowe na naszym lotnisku, które przyczynia się do rozwoju ruchu lotniczego i infrastruktury lotniskowej będzie zawsze przez nas witane z otwartymi ramionami. Nie inaczej będzie i w tym przypadku, tym bardziej, że specjalnie dla tego projektu, w porcie lotniczym powstanie dedykowany hangar. – mówił z kolei Tomasz Kądziołka, Prezes Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury.

logo-czarne

fot. Andrzej Amerski