Lidia Czarnecka – młoda obiecująca szachistka

Czerwiec 11, 2013 08:39 52

Lidia Czernecka to dziewięciolatka z niezwykłą pasją jaką są szachy. Mało kto „posądziłby” dziewczynkę o tak dorosłą pasję, a jednak ma ona już na swoim koncie wiele sukcesów. Zabawa przerodziła się w sposób na życie i cel, do którego dziewczynka chce dążyć. Aby móc odnosić dalsze sukcesy niezbędne są fundusze.

Czy w czasie gdy najważniejsza jest polityczna reklama znajdzie się ktoś, kto wspomoże Lidię?

Lidia zdobyła na szachowych mistrzostwach Polski młodzików zaszczytne 5 miejsce, dzięki czemu teraz ma także możliwość pokazania swoich umiejętności za granicą – w Czarnogórze na mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata w Bahraine. Z wyjazdami wiążą się nie tylko wielkie sportowe emocje, ale też duże koszty. Stawka jest wysoka, zwłaszcza, że dziewczynka ma bardzo duże szanse na sukces.

Czy można liczyć na wsparcie ze strony władz?

Jak zauważają sami elbląscy kandydaci nie tylko na prezydenta, ale też do rady miasta – najważniejszy potencjał tkwi w ludziach. Politycy i ich partie wydają kilkadziesiąt tysięcy złotych na kampanię w przedterminowych wyborach samorządowych, obiecując budowy stadionów, aquaparków, obniżki czynszów o 50%, czy też darmową komunikację miejską…Prześcigają się w pomysłach  na ściągnięcie inwestorów do Elbląga oraz jego reklamę na całą Polskę, Europę…. A co z ludźmi?

Lidia Czarnecka to jedna z osób, z której Elbląg może być dumny. Według trenera dziewczynki jest ona gotowa na to, aby godnie reprezentować nasze miasto oraz kraj na arenie międzynarodowej. Aby jednak było to możliwe, musi ona znaleźć sponsorów, mogących wspomóc ją finansowo. W związku z tym zachęcamy wszystkie nie tylko elbląskie firmy do wsparcia Lidii Czarneckiej, trenującej w klubie szachowym „Start Elbląg”.

Kontakt z klubem: www.zakrzewo.xaa.pl.

PW