Laminowanie włosów – na czym to polega?

Luty 23, 2013 07:08 17

Brzmi.. bardzo mądrze. Ale czy rzeczywiście takie jest? Laminowanie to nic innego, jak „zabezpieczanie” włosów przed szkodliwymi czynnikami mechanicznymi z zewnątrz, tak samo jak chroni się np. podłogi czy dokumenty.

Czy laminowanie włosów jest drogie?

Owszem, jeśli wykonuje się ten zabieg w salonie fryzjerskim. Natomiast gdy decydujemy się wypróbować go na własną rękę w zaciszu domowym, kosztować będzie tyle co paczka żelatyny.

Czego potrzebujemy aby to zrobić?

Jak wyżej – najzwyklejszej żelatyny spożywczej i to w małych ilościach, odzywki lub maski do włosów, czepka lub po prostu torebki foliowej.

Laminowanie krok po kroku:

Łyżkę żelatyny trzeba dokładnie rozpuścić w ciepłej wodzie (2-3 łyżki) , a gdy znikną grudki, należy wymieszać ją z kosmetykiem. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na całą długość włosów – mogą być wcześniej umyte i lekko podsuszone. Następnie na głowę wkładamy foliowy czepek (jeśli go nie masz, może być siatka) i owijamy ją ręcznikiem. Po około 45 minutach włosy dokładnie spłukujemy chłodną wodą (trzeba robić to tak długo, aż zmyjemy resztki mieszanki) rozczesujemy je, suszymy (najlepiej suszarką, ponieważ laminowanie „lubi” wysokie temperatury) i układamy jak zwykle.

Jaki będzie efekt?

W zależności od rodzaju włosów i ich kondycji może być różny. Generalnie jednak powinnyśmy spodziewać się takich efektów jak :wygładzenie, połysk, miękkość, brak puszenia, końcówki łatwe do rozczesania oraz znacznie mnie plączące się.

Czy laminowanie może zastąpić inne zabiegi odżywcze?

Niestety nie. Nie można stosować tej metody zbyt często, ponieważ włosom może to zaszkodzić. Trzeba tez pamiętać, że nie jest to kompleksowe nawilżanie i odżywanie od środka, a jedynie mechaniczne działanie z zewnątrz. Co za tym idzie – efekt jest doraźny i nie utrzymuje się zbyt długo na włosach. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie, aby wypróbować na sobie tę niezwykle prostą i przede wszystkim tanią metodę pielęgnacji włosów.