https://dragondeweloper.pl/

Kuchenny sondaż

Październik 3, 2012 09:00 37

Wyobrażacie sobie następną kampanię prezydencką w Polsce, gdzie do 2 tury przechodzą Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński ? Pewnie, że tak, to całkiem możliwe. A pojedynek pierwszych dam na najlepszy przepis na domowe ciastka ? Nie tego nie da się wyobrazić gdyż Jarosław Kaczyński póki co jest kawalerem. Stany Zjednoczone prowadzą taki konkurs tymczasem od wielu lat.

Od 20 lat Pierwsze Damy udowadniają, że radzą sobie w kuchni

Stany Zjednoczone to kraj w którym podobno wolność i nowoczesny świat dominują. Tymczasem podczas kampanii prezydenckiej w Ameryce wraca się do tradycyjnych konserwatywnych przekonań. Żony startujących liderów politycznych stają do pojedynku kuchennego.
Idee zaproponował magazyn „Family Circle” w 1992 roku. Panie zgłaszają swój przepis do konkursu. Następnie jest on drukowany w gazecie a czytelnicy mają czas na sprawdzenie przepisu w swoich domach. Na samym końcu amerykańskie gospodynie wybierają swoją faworytkę.

W tym roku zwyciężyła Michelle Obama

W związku z tegoroczną kampanią prezydencką konkurs magazynu „Family Circle” ponownie aktywnie włącza się w ostateczne wyniki wyborów. Mimo iż Panie mówią iż to tylko zabawa, statystyka pokazuje, że w większości ta z żon kandydatów która zwycięży zamieszka później w Białym Domu. Był tylko jeden wyjątek w 2008 roku kiedy to w konkursie na przepis zwyciężyła żona senatora Johna Mc Caina a jej mąż odnotował porażkę w późniejszych wyborach.
Michelle Obama wyciągnęła wnioski z poprzedniego konkursu i po 4 latach zatriumfowała. Minimalne zwycięstwo stosunkiem 51,5 % do 48,5 % zapewniły jej ciastka z kawałkami białej i ciemnej czekolady. Ann z kolei proponowała ciastka z dodatkami słynnych cukierków M&M’s.

Oto przepisy żon kandydatów

ZWYCIĘSKI PRZEPIS MICHELLE OBAMY

Ciasteczka z kawałkami białej i ciemnej czekolady (na ok. 50 ciastek).

Składniki:

- 2 i 1/4 szklanki mąki

- 1 łyżeczka sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia

- 1 łyżeczka soli

- 1 szklanka miękkiego masła

- 2 i 1/4 szklanki margaryny (najlepiej marki Crisco)

- 3/4 szklanki białego cukru
- 3/4 szklanki brązowego cukru

- 1 łyżeczka esencji waniliowej
- 2 jajka 1 szklanka kawałków białej czekolady, ciemnej czekolady i miętowej czekolady

- 2 szklanki siekanych orzechów włoskich.

Przygotowanie:

Rozgrzewamy piekarnik do 190 st. W małej misce mieszamy mąkę, sodę (lub proszek do pieczenia) i sól. Z kolei w dużej misce mieszamy mikserem elektrycznym masło, margarynę, biały i brązowy cukier i esencję waniliową, a następnie dodajemy po kolei jajka, cały czas miksując. Potem dodajemy (do dużej miski) mieszkankę mączną, miksując na niskich obrotach. W następnej kolejności dodajemy kawałki czekolady i posiekane orzechy, mieszając łyżką. Przygotowane ciasto po łyżce rozlewamy w okrągłe placki na papierze do pieczenia. Pieczemy 10-12 minut w temperaturze 190 stopni, albo do czasu zarumienienia się ciasteczek. Następnie przez 5 minut studzimy ciastka na papierze do pieczenia przed podaniem

PRZEPIS NA CIASTKA ANN ROMNEY

Ciastka z M&M’sami (na ok. 30 ciastek).

Składniki:

- 1 szklanka białego cukru

- 1 szklanka brązowego cukru

- 1/2 szklanki miękkiego masła

- 1 i 1/2 szklanki masła orzechowego z kawałkami orzechów

- 1 łyżka syropu kukurydzianego

- 3 jajka

- 1/2 łyżeczki esencji waniliowej

- 4 i 1/2 szklanki płatków owsianych

- 2 łyżeczki sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia

- 170 gram czekolady w kawałkach

- 2/3 szklanki M&M’sów.

Przygotowanie: Rozgrzewamy piekarnik do 160 st. C. W dużej misce mieszamy mikserem na wysokich obrotach biały i brązowy cukier, masło, masło orzechowe i syrop kukurydziany. Dodajemy po kolei jajka, cały czas mieszając, a następnie esencję waniliową. Następnie w osobnej misce mieszamy płatki owsiane z sodą lub proszkiem do pieczenia. Dodajemy mieszankę z masłem orzechowym i mieszamy, dopóki obie mieszanki dobrze się nie połączą. Kolejno dodajemy do mikstury kawałki czekolady i M&M’sy. Przygotowane w ten sposób okrągłe kupki ciasta wykładamy łyżką do lodów na papier do pieczenia. Pieczemy w temperaturze 160 stopni przez 18 minut albo do zarumienienia, a gdy ciastka będą gotowe, chłodzimy je przez kilka minut na metalowych podstawkach.

Opr. Red źródło : gazeta.pl