arket

Konkurs Ceramiony rozstrzygnięty

Grudzień 9, 2018 00:16 29

Ogólnopolski Konkurs CERAMIONY w tym roku został zorganizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu już po raz dziewiętnasty. Otwarcie pokonkursowej wystawy, połączone z uroczystym wręczeniem nagród, odbędzie się 10 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid” w Elblągu.

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY XIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „CERAMIONY” W DNIU 07 GRUDNIA 2018 R.

Na tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY wpłynęło 261 prac. Pomimo, iż wszystkie prace zostały wykonane w tym samym tworzywie, cechuje je duża różnorodność zarówno pod względem techniki wykonania, jak i doboru tematów. Na konkurs nadesłano zarówno biskwity, jak i prace szkliwione, formy pełnoplastyczne oraz płaskorzeźby, naczynia użytkowe oraz formy dekoracyjne.

W konkursie wzięły udział 54 placówki – szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Uczestnikami konkursu były dzieci, młodzież, dorośli, w tym także osoby z niepełnosprawnościami, które rozwijają swoje pasje z zakresu ceramiki.

W dniu 7 grudnia w CSE „Światowid” jury w składzie:

Marta Derlukiewiecz-Kogut – etnolog
Hanna Laska –Kleimszmidt – kierownik Wirtualnego Centrum Kultury
Zbigniew Szmurło – artysta plastyk
Urszula Jatkowska- specjalista ds. digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa kulturowego
Paula Załuska – instruktor ds. edukacji kulturalnej CSE „Światowid”, sekretarz konkursu wybrało najlepsze prace oraz przyznało następujące nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

KATEGORIA DZIECI:

I miejsce
Emilia Krzyżowska

II miejsce
Julia Płóciennik, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku

III miejsce
Gabriela Sikorska, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk
Malwina Śliwińska, Pracownia Plastyczna STUDIO ACM w Gliwicach

Wyróżnienia
Mateusz Melnyczuk, Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie
Katarzyna Stańczyszyn, Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie
Oliwia Koperska, Centrum Promocji Kultury w Drezdenku
Julia Herbut, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu JUTRZENKA
Cyprian Maciąg
Antonina Krzywosz, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie
Karolina Baran, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie
Zosia Piaskowska, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Martyna Górka, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid’ w Elblągu
Dobrusia Weinke, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Andrea Obszańska, Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie
Klaudia Biernat, Polkowickie Centrum Animacji
Igor Maciejewski, Dębowski Ośrodek Kultury
Hanna Łoś, Kermeet Pracownia Ceramiczna w Szczecinie
Emilia Malosek, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu
Lilia Millis, Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

KATEGORIA MŁODZIEŻ:

I miejsce
Julia Trzepizur, Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie
Weronika Sypuła, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu

II miejsce
Kaja Piejdak, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Szymon Podobiński, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu

III miejsce
Julia Mazur, Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowo
Magdalen Kluczkowska, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli

Wyróżnienia:
Jesika Sarnowska, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym
Alicja Staniek, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Dąbrowie Górniczej
Laura Myrlik, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
Natalia Machoń, Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych Liceum Plastyczne w Tarnowskich Górach
Agnieszka Nakonieczna, Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli
Jakub Kmicik, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu
Adrian Pienczke
Karina Mościńska, Dębowski Ośrodek Kultury

KATEGORIA DOROŚLI

I miejsce
Anna Iwańczuk
Sylwia Skowronek, Fundacja Sprawni Inaczej w Gdańsku

II miejsce
Witosława Mrozik
Zofia Sosnowska, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach

III miejsce
Jolanta Kuler, Dębowski Ośrodek Kultury
Arletta Skowronek
Marta Borowska, Fundacja Sprawni Inaczej w Gdańsku
Agata Sznicer, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienia:
Milena Strechlau
Sylwia Pienczke
Izabela Mikołajczewska
Tomasz Rybiński, Fundacja Sprawni Inaczej w Gdańsku
Grzegorz Ceniuk, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach
Piotr Kant, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Olsztynie

Jury oraz Organizatorzy serdecznie gratulują osobom nagrodzonym i wyróżnionym oraz dziękują wszystkim uczestnikom XIX Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY.