http://www.abiprint.pl/

Koniec ferii – czas powrotów

Luty 2, 2019 09:37 36

Ostatni weekend zimowych ferii będzie szczególnie pracowity dla policjantów z ruchu drogowego. Na drogach przewiduje się zwiększony ruch pojazdów z uwagi na powroty z zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze natomiast, zapowiadają więcej kontroli drogowych oraz badań kierujących na zawartość alkoholu, sprawdzeń stanu technicznego pojazdów oraz przestrzeganie przepisów drogowych.

Z kolei policjanci z prewencji kryminalnej podsumowują swoja pracę podczas zimowych ferii. W ciągu dwóch tygodni spotkali się 11 razy z dziećmi na wszystkich 7 organizowanych w Elblągu zimowiskach. Rozmawiali z nimi o bezpiecznych formach zabawy o zagrożeniach typu narkotyki, dopalacze a także o tym jak nie stać się ofiarą przestępstwa.

baner 004

W 6 dodatkowych spotkaniach wzięli udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy również mówili o bezpieczeństwie.

W placówki organizujące półzimowiska przeszły kontrole, w których również uczestniczyli policjanci. Sprawdzano warunki w jakich dzieci wypoczywają.

- Współpracujemy ze wszystkimi placówkami organizującymi zimowy wypoczynek – mówi podinsp. Piotr Cioła Naczelnik Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. – Mamy duże doświadczenie w rozwiązywaniu problemów a także dotykamy wielu tematów, więc jesteśmy chętnie zapraszani na takie spotkania.

Jak mówią sami policjanci z prewencji kryminalnej spotkania i prelekcje to także okazja dla dzieci, aby mogły osobiście zapytać policjanta o różne nurtujące sprawy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu