http://www.zadwornyassistance.pl

Koduj z Gigantami

Wrzesień 12, 2020 10:28 53

O programowaniu słyszy się już niemal codziennie – nie tylko w środowisku informatycznym. Korzystanie z nowych technologii jest już powszechnym sposobem na spędzanie wolnego czasu, znacznie wydajniejszą pracę, organizację codziennych obowiązków czy sprawniejszą naukę. Tworzenie praktycznych rozwiązań czy zabezpieczeń cyfrowych to nic innego jak kreatywny pomysł i wprowadzenie go w życie za pomocą kodu. A gdyby tak samo programowanie uczynić rozrywką i to nie tylko dla dorosłych?

Z pomocą przychodzą Giganci Programowania!

Największa szkoła programowania w Polsce swoje kursy prowadzi już w ponad 80 miastach, a od września jest obecna również w Elblągu. Powstała z misją połączenia rozrywki i nauki przy jednoczesnym wspieraniu kreatywności i umiejętności logicznego myślenia w jak najbardziej sprzyjającym do tego środowisku. Dzieci swoją przygodę z programowaniem mogą rozpocząć równolegle z edukacją szkolną i podążać według specjalnie przygotowanej ścieżki nauczania – dzięki temu są w stanie poszerzać zakres swojej wiedzy w usystematyzowany sposób. Zajęcia mają charakter praktyczny i w zależności od zaawansowania ucznia obejmują tworzenie własnych animacji, gier, programów oraz naukę elementów profesjonalnych języków programistycznych takich jak C#, Python czy JavaScript.

Kiedy najlepiej rozpocząć przygodę z programowaniem?

Założyciele szkoły Giganci Programowania potwierdzają, że tak naprawdę jedynym wymogiem jest umiejętność pisania, czytania i liczenia w zakresie do 20, zatem w zajęciach biorą udział już uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej. Warto zachęcić dziecko do poznawania tej dziedziny jak najwcześniej, tym bardziej, że aplikacje i gry komputerowe oraz mobilne to codzienna rozrywka niemalże każdego młodego człowieka. Czasem swoje zainteresowania można odkryć w późniejszym wieku, co nie jest problemem. Wtedy naukę programowania zaczyna się już z innego pułapu – profesjonalnego języka C#.

Już od 12 września – Koduj z Gigantami!

Jeżeli nie jesteś pewien czy Twoja pociecha będzie zainteresowana programowaniem – warto to sprawdzić. Idealną możliwością będą bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami, przeznaczone dla każdego ucznia od 7. do 18. roku życia. Wydarzenie objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Elbląg Witolda Wróblewskiego, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Zajęcia będą się odbywać w dwa najbliższe weekendy 12-13 września oraz 19-20 września, zarówno w formie stacjonarnej, w naszej szkole przy ul. Hetmańskiej 15 lok. C, jak i online. Warsztaty kierowane są zarówno do uczniów początkujących w programowaniu, jak i do tych, którzy swój debiut mają już za sobą. Zajęcia przeprowadzane będą dla trzech grup wiekowych, którym pokażemy jak programować w: Scratch i Kodu Game Lab (dla uczestników 7-9 lat), Scratch i MIT App Inventor (dla uczestników 10-12 lat) oraz C# w Microsoft Visual Studio (dla uczestników 13-18 lat).

Na warsztaty można się zapisać poprzez stronę wydarzenia: http://www.kodujzgigantami.edu.pl/

Do zobaczenia!