http://www.abimex.pl/

Klienci Targowiska miejskiego mogą korzystać z 20 dodatkowych miejsc do parkowania

Maj 15, 2019 11:45 37

W piątek, 10 maja, odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań handlujących na targowisku miejskich z dyrektorem ZBK. Tematem przewodnim była sprawa dodatkowego parkingu. Na targowisku, w dni targowe, jest zbyt mało miejsc postojowych, by mogli się wszyscy zmieścić. Jadąc od ul. Płk. Dąbka, przy postoju taksówek za każdym robi się ogromny korek samochodów wjeżdżających na targowisko.

Obecnie na terenie targowiska znajduje się 40 miejsc parkingowych, a to stanowczo za mało. Niektórzy kierowcy na długo potrafią zblokować wjazd na parking targowiska, gdyż czekają aż zwolni się jakieś miejsce. Za nimi tworzy się sznur samochodów, które z kolei utrudniają wyjazd taksówkarzom, z przeznaczonego dla nich postoju.

baner 2

Nie każdy wie, że klienci targowiska mogą bezpłatnie lub za niewielką kwotę korzystać z parkingu przy ul. Piłsudskiego, zabezpieczony szlabanem. Jest tam 20 miejsc przeznaczonych tylko dla interesantów targowiska, w dni targowe. Jest to rozwiązanie tymczasowe, które w pewnym stopniu ułatwi ruch pojazdów na targowisku. Trwają wówczas w Urzędzie Miejskim ustalenia dotyczące powiększenia parkingu na targowisku, poprzez zburzenie niektórych pawilonów blaszanych.

Dyrektor ZBK Artur Adamczuk, zaproponował rozwiązanie, żeby zrobić specjalną tablicę informacyjną oraz wydzielić tych 20 miejsc poprzez specjalne oznaczenie. Parking jest nadzorowany przez firmę prywatną. Dyrektor będzie jeszcze prowadził rozmowy z zarządcą prywatnego parkingu

- Dopóki tablicy nie będzie, przez radiowęzeł będą puszczane komunikaty o dodatkowym parkingu. Wielkość tablicy i miejsce ustalę z plastykiem miejskim – Artur Adamczuk, dyrektor ZBK

Podczas spotkania poruszono również plany łatania dziur na targowisku, usprawnienia oświetlenia, nagłośnienia i monitoringu.

Następne spotkanie zaplanowano na 7 czerwca, godz. 13:00.