https://dragondeweloper.pl/

Kilkanaście osób znajdzie pracę już wkrótce w Elblągu! – Kolejna sieć dyskontów chce podbić nasz region

Lipiec 28, 2020 10:27 29

Rynek pracy w Elblągu to rzecz bardzo ważna. Nie należymy do rynku gdzie to pracownik dyktuje warunki, a wielu elblążan wiele by dało za pewny etat. Takie szanse już wkrótce stworzy kolejny sklep jaki powstaje w naszym mieście.

ALDI powstanie pod koniec roku. Da miejsca pracy kilkunastu osobom.

Według wstępnych medialnych doniesień sklep ALDI ma powstać u skrzyżowania ulic Płk. Dąbka, Pionierskiej, Robotnicza. Przez wiele lat to miejsce było kojarzone z ogrodniczym terenem i kwiaciarnią.
W tym miejscu krążyła plotka o powstaniu marketu NETTO, jednak sieć podjęła inne plany.
Lokalizacją zainteresowała się niemiecka sieć ALDI, która dotychczas nie ma mocnej ekspozycji w naszym województwie i na ścianie północnej.

„W ramach przyjętej strategii rozwoju sieci sklepów ALDI, na miejsca otwarć nowych sklepów poszukujemy lokalizacji, które zapewnią naszym klientom jak największy komfort zakupów. Dotychczas ALDI szukało działek lub nieruchomości w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski, a więc w województwach, w których już zaznaczyło swoją obecność i marka ALDI została dobrze przyjęta przez klientów. Od początku 2020 r. ALDI swoją ekspansję prowadzi praktycznie na terenie całej Polski, a w najbliższych latach ma nawet potroić liczbę otwieranych sklepów.

Powstający sklep ALDI w Elblągu jest pierwszym sklepem naszej sieci w mieście. Sklep powstaje zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, a jego powierzchnia sali sprzedaży wynosić będzie około 1000 m2. Na potrzeby sklepu zatrudnionych zostanie kilkanaście osób. Otwarcie sklepu zaplanowane zostało na koniec roku. O szczegółach z tym związanych będziemy informować w stosownych komunikatach.”- mówi nam Agata Biernacka, kierownik Działu Komunikacji i PR Aldi Polska.

Dla elblążan to nowe miejsce, gdzie będzie można znaleźć nowe produkty niedostępne dotychczas w innych sklepach. Poza Elblągiem nabór do nowych sklepów ma miejsce również w Kwidzynie, Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni. Wszędzie będą to pierwsze sklepy tej marki w województwach.

O nowych komunikatach sieci będziemy Was informować na bieżąco.

Red.