http://klinikapotocki.com

Kierujący ukarani przez elbląski sąd

Maj 29, 2020 10:38 14

Gdy osoba odmawia przyjęcia mandatu lub gdy wykroczenie jest rażące, a jego sprawca był już karany mandatami, policjanci mogą skierować wniosek o ukaranie takiej osoby przez sąd. Pokazujemy dwa przypadki wyroków jakie zapadły w maju tego roku.

Pierwsza sytuacja dotyczyła 53-letniego mężczyzny, który kierował mercedesem na warszawskich numerach rejestracyjnych. 26-lutego został zatrzymany przez policjantów elbląskiej grupy „speed”. Jechał obwodnicą Elbląga z prędkością 176 km/h a więc przekroczył dopuszczalną prędkość poza terenem zabudowanym o 56 km/h. Sąd dwa miesiące później ukarał go grzywną w wysokości 2000 złotych.

Inny mężczyzna, 10 marca został zatrzymany do kontroli drogowej. Sytuacja miała miejsce przy ul. Płk. Dąbka. 38-latek kierował osobowym oplem nie mając prawa jazdy. Policjanci w tym przypadku również skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Wyrok jaki zapadł to 1000 złotych grzywny oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na 1 rok. Jego złamanie będzie skutkowało odpowiedzialnością z Kodeksu Karnego.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu