arket

Kierowcy na Modrzewinie jeżdżą brawurowo i niebezpiecznie. Czy powinny tam powstać progi zwalniające?

Styczeń 21, 2019 09:36 03

Modrzewina jest miejscem, gdzie w 2018 roku doszło do kilku wypadków i to śmiertelnych. Prosty odcinek drogi kusi kierowców do rozwijania nadmiernej prędkości, a nawet ścigania się. Na pozór jest to bezpieczny odcinek drogi, bo na przydrożnym terenie znajdują się tylko zakłady pracy. Jednak fakt, że w zeszłym roku zginęło tam kilku ludzi świadczy o tym, że należałoby wprowadzić środki zapobiegawcze rozwijaniu nadmiernej prędkości.

Elblążanie często narzekają na hałasy rozlegające się z Modrzewiny. Motocykliści i kierowcy wielokrotnie sprawdzają jaką maksymalną prędkość są w stanie rozwinąć ich pojazdy. Nie bez powodu w zeszłym roku doszło do kilku wypadków i potrąceń pieszych.

baner 2

Przypomnijmy sobie kilka z nich:

Przyczyną wypadków były często brawurowa jazda, przekroczenie dozwolonej prędkości, brak ostrożności, czy jazda po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że cały odcinek Modrzewiny podlega pod teren zabudowany i obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50km/h. Jest to coraz popularniejsza część miasta. Na początku Modrzewiny powstał Lidl, a po drugiej stronie bloki mieszkalne. Chodnikami często uczęszczają piesi, biegacze, rowerzyści, rodzice i opiekunowie z dziećmi. Kontrola prędkości na Modrzewinie to naprawdę rzadkość, a elblążanie chcą się czuć bezpiecznie. Tak więc czy nie należałoby postawić progów zwalniających, które ostudziłyby brawurę kierowców? Czy policja zamierza wprowadzić dodatkowe działania, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo na drogach Modrzewiny? Czekamy na odpowiedź.