gwiazdka

Kiedy remont Targowiska Miejskiego w Elblągu? Nie wie tego nawet Prezydent Elbląga. Co z małymi sprzedawcami, którzy czekają na tą inwestycję….

Listopad 18, 2017 19:09 43

Od kilku lat trwa ożywiona dyskusja o planach modernizacji targowiska miejskiego. Mimo zaplanowanej kwoty prawie 1,6 miliona złotych na tą inwestycję na 2017 rok w budżecie miasta nie widzimy, by roboty budowlane na placu targowym się rozpoczęły … Niestety jesteśmy mocno opóźnieni w tej inwestycji…

Prezydent Elbląga przesuwa inwestycję w czasie… czy tak troszczy się o najmniejszych przedsiębiorców w Elblągu?

Prezydent Witold Wróblewski jak chce, to potrafi w szybkim czasie rozkopać pół miasta i szybko zakończyć inwestycję w nową nitkę tramwajową… Można? Można! Dlaczego jednak Prezydent Witold Wróblewski w sprawie innych inwestycji już tak szybki i skuteczny nie jest?

Najlepiej widać to po przykładzie realizacji modernizacji Targowiska Miejskiego. Sprawę bardzo dokładnie monitoruje Radna niezależna Maria Kosecka, która prowadzi w tej sprawie korespondencję z Prezydentem Elbląga od 2016 roku. Niestety w odpowiedziach, jakie otrzymuje od Prezydenta Elbląga, słyszymy tylko o przesuwaniu terminu zakończenia prac budowlanych. W piśmie z 2016 roku czytamy o koncepcji przebudowy targowiska i planach realizacji inwestycji w latach 2017-2018.

odpowiedz1 str1
odpowiedz 1 str2 (1)

Z wielkich i hucznych planów modernizacji już w latach 2017 jak widzą wszyscy elblążanie wielkie nic.

Nie dziwi więc kolejna odpowiedź Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego w listopadzie 2017 do Pani Radnej Marii Koseckiej gdzie Prezydent Elbląga grając na czas mówi o trwającym konkursie pozyskania środków z Unii Europejskiej oraz tym, że prace budowlane skończą się nie w 2018 a najszybciej w roku 2019…

odpowiedz 2 str1 odpowiedz 2 str2

Prezydent Witold Wróblewski w szybkim tempie zrealizował budowę nitki tramwajowej, którą większość elblążan uważa za inwestycję, która PILNA nie była. Przebudowa targowiska miejskiego według wielu elblążan jest jednak sprawą PILNĄ zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Czy zatem Prezydent Witold Wróblewski odpowiednio układa listę priorytetowych inwestycji dla miasta i jego rozwoju? Czy może planowanie inwestycji i terminowość ich realizacji to czysta ruletka… Z całą pewnością handlujący na targowisku miejskim szybko nie doczekają się polepszenia warunków pracy.

Może skoro miasto działa nieudolnie to lepiej ogłosić przetarg czy terenu nie chciałby przejąć prywatny inwestor, który wziąłby pod swoje skrzydła handlujących i stworzył wizytówkę Elbląga w regionie … Zachęcamy do naszego tekstu z 2016 roku.

http://www.bogatyelblag.pl/prywatny-inwestor-moglby-zainwestowac-w-targowisko-miejskie-w-elblagu-nawet-5-milionow-zlotych-czy-wladze-miasta-zaryzykuja,67210.html

Red.