http://www.nasza-dieta.pl/

Kacper Kozioł przeprowadził dzisiaj wywiad z Ministrem Markiem Gróbarczykiem!

Luty 13, 2018 09:16 45

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Marek Gróbarczyk zgodził się na wywiad z chłopcem uczącym się w Braniewie, Kacprem Kozioł. Tym samym spełnił marzenie chłopca, który chciał przeprowadzić wywiad właśnie z nim. Dlaczego? Chłopiec uzasadnia: „Pan jest jakby szefem rybaków, a ta sprawa jest dla mnie bardzo ważna bo moja cała rodzina to rybacy. Zajmę panu tylko 10 minut”. Wywiad stał się jego ulubionym, przynajmniej na ten moment.

Trzeba przyznać, że chłopiec bardzo ambitnie podchodzi do sprawy. Na YouTube prowadzi swój kanał, na którym znajduje się już kilka wywiadów, z ważnymi osobistościami jak np. Senator Jerzy Wcisła, Pani Ewa Siejk- Dyrektor SP3 w Braniewie, Komendant Policji w Braniewie -Edward Szydłowski , Burmistrz – Monika Trzcińska.

Chłopiec zdecydowanie zmierza do wystawionych sobie celów. Chociaż niektórzy się z niego śmiej, Kacper wciąż próbuje przeprowadzać wywiady z wybranymi osobami. Najczęściej dostaje odpowiedź negatywną, z dopiskiem „życzymy spełnienia marzeń”.

Rodzina nie wierzyła, że wywiad dojdzie do skutku. Jednak rodzice Kacpra, obiecali, że jeżeli minister się zgodzi to zawiozą go w każde miejsce, by mógł spełnić swoje marzenie.

W odpowiedzi na prośbę Kacpra, Minister Gróbarczyk napisał:

„Jestem mile zaskoczony informacją, że Twoim marzeniem jest przeprowadzić ze mną wywiad. Cieszy mnie, że z taką determinacją realizujesz swoje marzenia, nawet wtedy, gdy inni wątpią w możliwość ich osiągnięcia. Wytrwałość w obliczu przeciwności o bardzo ważna postawa, która pomoże Ci prawidłowo ukształtować Twój charakter, a tym samym stać się w przyszłości dojrzałym człowiekiem”

Wywiad odbył się 09 lutego o godz. 12:00 w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Chłopiec pytał Ministra Marka Gróbarczyka:

- Jak to jest być ministrem?

- Wie Pan, że dziś Międzynarodowy Dzień Pizzy?

- Czy wierzy Pan w Mikołaja?

Pełny wywiad znajdziecie tutaj:

Wywiad przebiegł bardzo miło. Kacper otrzymał kilka miłych prezentów. Oprócz słodkości, jedną z niespodzianek była związana z żeglugą maskotka, w kształcie ryby.

Z kim chłopiec chciałby przeprowadzić następny wywiad?

Chciałbym porozmawiać z Pierwszą Damą, „bo jeszcze nikt na świecie nie robił z nią wywiadu” .

Czekamy zatem na następny wywiad.