http://maradbudownictwo.pl/

Już w niedzielę kolejna miejska wycieczka rowerowa

Kwiecień 11, 2019 15:00 02

Gotycki kościół w Mariance MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki zapraszają do udziału w kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej. Celem naszej kwietniowej jazdy będzie gotycki kościół w Mariance koło Pasłęka.

Trasa: ELBLĄG-Gronowo Górne-Nowina-Pilona-Pasieki-Weklice-Zielony Grąd-Marianka-Borzynowo-Zalesie-Pomorska Wieś-ELBLĄG

Mapa – łączna długość trasy to około 41 km.

Kwietniowa jazda będzie prowadziła po urozmaiconych terenowo drogach. Zapoznamy się z drogami asfaltowymi, jak i z płyt betonowych. Będzie też odrobina szutrów. Do tego wszystkiego dojdą zjazdy i podjazdy, także nudy na pewno nie będzie. A nade wszystko będzie zabytkowy kościół gotycki w Mariance.

baner 2

- Kościół przeszedł w ostatnich latach gruntowny remont, obejmujący w zasadzie wszystkie elementy konstrukcji. Podczas tych prac konserwatorzy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odkryli unikatowe polichromie oraz dekoracje. Będziemy mieli szansę je obejrzeć oraz przyjrzeć się oryginalnemu wyposażeniu świątyni, która bez zniszczeń przetrwała II wojnę światową – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć. Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę.

- Organizatorzy zalecają jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Prosimy także pamiętać o stosownym do poru roku ubiorze, zwłaszcza że wiosenna aura bywa zdradliwa – przypomina Marek Kamm.

Kontynuując zainicjowany w 2018 roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK.

- Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku w drodze losowania – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK – podaje Marek Kamm z MOSiR.

Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Udział w wycieczce jest bezpłatny. Dla uczestników imprezy będą przygotowane mapy szlaku GreenVelo po Warmii i okolicach.

Start 14 kwietnia o godzinie 10.00 z ronda Kaliningrad.