http://www.hotelgiuliana.com

Jurek Owsiak rozbił bank. Rekordowa zbiórka na kwotę ponad 175 milionów złotych

Marzec 13, 2019 14:09 30

175 938 717, 56 zł- taki jest wynik tegorocznej zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To była rekordowa zbiórka ze wszystkich lat, choć w tle euforii z wyniku pozostaje nam wszystkim tragiczna chwila śmierci ś.p. Pawła Adamowicza podczas WOŚP w Gdańsku.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą wykonać specjalistyczną diagnozę ale również udzielić pomoc medyczną najciężej chorym dzieciakom. Dlatego tak ważne , by w placówkach tego typu było nowoczesne i spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Właśnie taki sprzęt daje najlepsze możliwości diagnozy i leczenia – nawet tych najtrudniejszych przypadków.

baner 750

Od kilku finałów WOŚP wspiera również i obsługuje nowy Bank, MBank. Po ogłoszeniu wyników całości zbiórki również Mbank podał pozytywne informacje jakie wynikały z akcji wspierających WOŚP w tym roku.